ZMIENIAMY SZKOŁĘ... DLA CIEBIE, DLA MNIE, DLA NAS CZ.3

Opublikowano: wtorek, 09 marzec 2021

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2020_2021_zmieniamy_szkole_zmieniamy_szkole_cz_3_04.jpgJakie umiejętności są ważne dla osób wykonujących zawody techniczne? Co potrzebne jest przyszłym inżynierom? Takie pytanie zadajemy sobie planując zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół branżowych czy doposażając sale do nauczania przedmiotów budowlanych i mechanicznych w technikum. W każdym z tych zawodów potrzebna jest umiejętność projektowania oraz dokumentowania. Współcześnie najpopularniejszym programem komputerowego wspomagania projektowania jest AutoCAD – program powszechnie wykorzystywany w dziedzinach technicznych min. przez konstruktorów, architektów, elektroników, mechaników i innych projektantów nie tylko w fazie projektowania obiektów, maszyn, urządzeń, elementów wykończenia wnętrz, obrabiarkach numerycznych czy tworzeniu map geodezyjnych, jednym słowem w szeroko pojętym przemyśle czy usługach. 04.03.2021 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowoczesnej pracowni AutoCAD-a w naszej szkole.

Jej wyposażenie stanowią: estetyczne i ergonomiczne stoliki i fotele gamingowe; komputery wyposażone w procesory Intel Core i7 dziesiątej generacji z dedykowanymi kartami graficznymi w zestawie z monitorami 27 cali z zakrzywionym ekranem; monitor interaktywny współpracujący z wieloma urządzeniami, np. komputerem, telefonem, kamerą; elektrycznie sterowany ekran z projektorem firmy Epson; automatyczne żaluzje.  W tym klimatyzowanym pomieszczeniu znajduje się również ploter oraz drukarka 3D.

Umiejętności zdobyte przez uczniów w czasie zajęć będą stanowiły niewątpliwy atut zarówno w czasie dalszej nauki jak i w rozmowach z potencjalnymi pracodawcami. Pracownia została wyremontowana i wyposażona w ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II”. Jak wygląda nowa pracownia oraz kto uświetnił uroczystość otwarcia można zobaczyć poniżej oraz na stronie Tarnowskiej.tv

zmieniamy_szkole_cz_3  zmieniamy_szkole_cz_3  zmieniamy_szkole_cz_3  zmieniamy_szkole_cz_3
 zmieniamy_szkole_cz_3  zmieniamy_szkole_cz_3