Uczciliśmy niepodległość "Polonezem"

Opublikowano: piątek, 14 grudzień 2018
polonez
Niedziele 4  i 11  listopada, choć wolne od zajęć lekcyjnych,  na długo zapiszą się w historii naszej szkoły, a to za sprawą klasy 3TTM oraz kilkunastu uczniów oddziałów: 3TG, 2TTM, 1LO, 2LO, 1TG oraz 1TMB! Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie tych klas, wraz z inicjatorkami przedsięwzięcia  Paniami Arletą Zwolińską i Martą Kwaśniewską- Kobylarczyk, przygotowali poloneza, którego zatańczyli w historycznych strojach  listopada  podczas wizyty  Prezydenta RP w Zakliczynie.

Taniec wywołał zachwyt nie tylko mieszkańców, ale także zaproszonych gości. Ci, którzy widzieli nas na próbie, kilkanaście minut przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów, skandowali potem: -„Po-lo-nez! Po-lo-nez!”, aby dodać nam otuchy oraz przyspieszyć  występ. :)
Zapracowaliśmy tym samym na selfie z Prezydentem, które zostało umieszczone na jego Twitterze oraz obiegło wszystkie portale informacyjne, nie tylko lokalne. Udało nam się również zamienić z Prezydentem kilka zdań.
11 listopada odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości, podczas których również zaprezentowaliśmy poloneza. Po części oficjalnej do tańca zaprosiliśmy także władze gminy,  gości oraz mieszkańców. Wszyscy świetnie się bawili i świętowali niepodległość tańcząc tradycyjny staropolski taniec. Bardzo się cieszymy, że nasz polonez wywołał takie emocje wśród widzów, ponieważ bardzo intensywnie i rzetelnie się do niego przygotowywaliśmy pod okiem Pani Anny Kłusek i Pana Mariusza Lasoty, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i cierpliwość.

Dziękujemy za udostępnienie strojów z epoki Pani Annie Mielec, kierownikowi Zespołu Pieśni i Tańca SWOJACY  z Wierzchosławic- Panu Pawłowi Dąbrowskiemu oraz Zakliczyńskiemu Centrum Kultury. Wyrazy wdzięczności przekazujemy Pani Halinie Machel- Gaura, Pani Marii Soska, Panu Stanisławowi Kusiakowi, Panu Zbigniewowi Bałczyńskiemu i Panu Januszowi Krzyżakowi  oraz Panu Burmistrzowi, Dawidowi Chrobakowi, za zaproszenie nas na spotkanie z Prezydentem RP na zakliczyńskim rynku.
Kto wie, czy krokiem poloneza nie daliśmy początku nowej tradycji świętowania odzyskania niepodległości w Zakliczynie….(AZ)
A zatem - do zobaczenia!
uczcilismy_niepodlegla_polonezem uczcilismy_niepodlegla_polonezem uczcilismy_niepodlegla_polonezem uczcilismy_niepodlegla_polonezem