planlekcji4

  • Slide_1
  • Slide_7
  • Slide_4
  • Slide_3
  • Slide_6
  • Slide_2
  • Slide_5

Dużo śmiechu i zabawy, czyli Mikołajki

Opublikowano: sobota, 15 grudzień 2018
mikolajkiZgodnie z wieloletnią już tradycją 6 grudnia 2018r. odbyły się w naszej szkole „Mikołajki” dla młodszego rodzeństwa uczniów naszej szkoły. Organizatorem jak co roku było Szkolne Koło Caritas. Dzięki wolontariuszom, którzy włączają się w tę akcje, mogliśmy obdarować w tym roku 58 dzieci, zgłoszonych przez rodzeństwo.
Coraz chętniej chcą uczestniczyć w tej uroczystości inne dzieci, które znają tę imprezę z opowiadań kolegów i koleżanek. Jeszcze milszy jest fakt, że przychodzą nasi byli uczniowie ze swoimi pociechami. Pamiętają to wydarzenie jeszcze z czasów kiedy sami byli uczniami i uczestniczyli w przygotowaniach. Nie mogą wyjść z podziwu, że co roku udaje nam się to zorganizować.
Dzieci mimo różnicy wieku bawiły się świetnie. Nie mogło zabraknąć oczywiście Świętego Mikołaja, który rozdawał prezenty i oczywiście pozował do zdjęć.  Dla każdej grupy wiekowej przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami. Nasi wolontariusze wcielili się w rolę opiekunów i animatorów zabaw. Rodzice mieli w tym czasie możliwość odpoczynku przy ciastku i kawie, które serwowali uczniowie klasy III technikum gastronomicznego, odpowiedzialni za część kulinarną imprezy. To, że wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami i dobrze się bawiły zawdzięczamy oczywiście wolontariuszom, którzy zebrali środki na ten cel. Jak co roku prowadzili sprzedaż ciasteczek wypiekanych własnoręcznie, w Parafiach z których pochodzą. Chcielibyśmy podziękować w tym miejscu proboszczom parafii: św. Idziego w Zakliczynie– ks. Pawłowi Mikulskiemu,  Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie-o. Natanielowi Marchwianemu, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paleśnicy– ks. Pawłowi Bielowi, Św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej- ks. Stanisławowi Wojtasowi, Ofiarowania w Świątyni i Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie- ks. Bogusławowi Cyganowi, p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Olszynach- ks. Jakubowi Rozumowi, Matki Bożej Częstochowskiej w Dzierżaninach- ks. Wojciechowi Kościółkowi, Św. Bartłomieja w Jastrzębi- ks. Stanisławowi Pazdanowi za wyrażenie zgody, aby wolontariusze rozprowadzali ciasteczka po mszach św. w niedzielę 25 listopada i 2 grudnia 2018r. Nie zabrakło z ich strony również ciepłych słów zachęty. Niektórzy rodzice sami zapłacili za prezenty, aby ich dziecko mogło uczestniczyć w zabawie.  Do zbierania funduszy włączyli się również opiekunowie SKC p. Marta Kwaśniewska-Kobylarczyk, p. Sylwia Brach, oraz ks. Stanisław Trela. Pozyskaliśmy sponsorów z okolicznych firm, których chcielibyśmy tutaj wymienić: p. Zofia Słowińska, sklep ”Centrum” Zakliczyn, Anitex- p. Anna Pach, Agro-Tech –pan Maciej Gofron,  ks. Stanisław Trela, oraz osoby pragnące pozostać anonimowymi. W imieniu obdarowanych dzieci bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję. Chcielibyśmy również podziękować pani Elżbiecie Skrobisz, panu Tomaszowi Owcy i pani Agacie Bojdo-Miłkowskiej, którzy czuwali nad wypiekiem ciasteczek oraz pani Małgorzacie Nowickiej za piękne dekoracje świąteczne. Największe jednak podziękowania należą, się wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas, którzy nie szczędzili swojego czasu, zaangażowania i pomysłów, aby ta uroczystość przybrała odpowiednią formę. Atmosfery natomiast nie da się opisać słowami. To trzeba przeżyć. Dlatego wszyscy umówiliśmy się, że spotykamy się za rok o tej samej porze, a kto chce się przekonać jak jest świetnie, to zapraszamy. Do zobaczenia

Opiekunowie SKC
p. Marta Kwaśniewska-Kobylarczyk, p. Sylwia Brach, ks. Stanisław Trela
Duzo_smiechu_i_zabawy_czyli_mikolajki Duzo_smiechu_i_zabawy_czyli_mikolajki Duzo_smiechu_i_zabawy_czyli_mikolajki Duzo_smiechu_i_zabawy_czyli_mikolajki
Duzo_smiechu_i_zabawy_czyli_mikolajki Duzo_smiechu_i_zabawy_czyli_mikolajki   

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?