planlekcji4

  • Slide_1
  • Slide_7
  • Slide_4
  • Slide_3
  • Slide_6
  • Slide_2
  • Slide_5

REKORDOWA WIGILIA SENIORÓW W ZSP ZAKLICZYN!!!

Opublikowano: sobota, 29 grudzień 2018

REKORDOWA WIGILIA SENIORÓW W ZSP ZAKLICZYN!!!18 WIGILIA DLA SENIORÓW, OSÓB CHORYCH I LUDZI DOBREGO SERCA

12 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie, już po raz 18-nasty Klub „Gastronom” i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowali Wigilię dla ponad 220 uczestników wieczerzy. Razem z uczniami obsługującymi tą uroczystość w sobotni wieczór w murach naszej szkoły było 250 osób.W uroczystym spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn – Dawid Chrobak, Radny powiatu tarnowskiego – Józef Gwiżdż, Honorowi Obywatele Gminy Zakliczyn – Władysław Żabiński i Kazimierz Korman, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Idziego w Zakliczynie – ks. Paweł Mikulski, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie – ojciec Gwardian Natalian Marchwiany, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Olszynach – ks. Jakub Rozum, ksiądz Stanisław Trela i ojciec Szymon Wierzbiak, dyrektorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie- Krzysztof Małek i Danuta Skalska-Cygan, Przewodnicząca Rady Rodziców – Daniela Zuchowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakliczynie – Zuzanna Filipska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Stróżach- Małgorzata Chrobak, dyrektor Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie- Ryszard Kuczyński, Pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Stróżach, członkowie Klubu Seniora w Zakliczyna wraz z przewodniczącą Janiną Bolechałą, duże grono seniorów z parafii Olszyny i Zakliczyn, Chór Wielopokoleniowy z Zakliczyna wraz z  Adamem Pyrkiem, Chór Parafialny z Olszyn wraz z kierownikiem Wojciechem Wojtasem, przedstawiciel prasy – Stanisław Kusiak oraz oddani szkole przyjaciele – Ewa Olszańska, Anna Mielec, Wioletta Osiecka, Marta Ogonek, Antoni Cieśla i Zenon Cygan. Nie zabrakło też nauczycieli naszej szkoły: kierownika Warsztatów Szkolnych Bogdana Jaszczura, Małgorzaty Jaszczur, Ewy Potępy, Elżbiety Skrobisz, Marty Kwaśniewskiej-Kobylarczyk, Mariusza Lasoty, Tadeusza Martyki i Tomasza Owcy. Obecni byli również absolwenci naszej szkoły: Sylwia Malisz, Tomasz Morys, Patryk Zachara, Kamil Pawlina. Uczestnikami wieczerzy wigilijnej była spora grupa młodzieży z ZSP Zakliczyn. Uczniowie byli odpowiedzialni za przygotowanie potraw, dekoracji i obsługę przybyłych gości. Nad całością przygotowań opieką sprawowali nauczyciele: Elżbieta Skrobisz, Marta Kwaśniewska-Kobylarczyk, Tomasz Owca oraz Mariusz Lasota.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 od przywitania zaproszonych gości. Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Był on pod ogromnym wrażeniem skali przedsięwzięcia is erdecznej atmosfery panującej na sali, podkreślił potrzebę organizacje takich spotkań i podziękowali organizatorom za wysiłek włożony w organizację uroczystości. Na zakończenie swojego wystąpienia złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Po burmistrzu głos zabrał dyrektor ZSP Zakliczyn Krzysztof Małek. Witając przybyłych seniorów, podziękował im za przybycie. W swoim wystąpieniu podziękowała młodzieży i ich opiekunom za przygotowanie wieczerzy, podkreślił też, że zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego to dni wyjątkowe. W Polsce mają niezwykły wymiar duchowy, niespotykany w żadnym innym kraju. W tym okresie uświadamiamy sobie najpełniej, jak ważne są sprawy niematerialne. Święta to czas zadumy nad cudem narodzin i sensem życia. To czas radości, pozytywnego wyciszenia, uspokojenia i nadziei, dobra pukającego do drzwi każdego serca, bliskości drugiego człowieka oraz piękna bycia razem.

Głos zabrali również Radny powiatu tarnowskiego Józef Gwiżdż i przewodnicząca Rady Rodziców Daniela Zuchowicz .

Następne rozpoczęła się część artystyczna, uczniowie kultywując tradycje, pod kierunkiem Ewy Potępy przygotowali jasełka. W Rolę Marii wcieliła się Julia Ogonek, Józefa Mateusz Janik, Heroda Jakub Tabiś, Marii Magdaleny Kamila Hajdecka, diabła Bartosz Krakowski, Trzej królowie to Konrad Rudnicki, Hubert Stojowski i Piotr Kuboń, Aniołami byli Patryk Majewski i Damian Pawlikowski, role pastuszków powierzono Klaudii Wojakiewicz, Bartoszowi Maciaszkowi i Kamilowi Magierze. Narratorem byli Oliwia Murczek i Eliasz Mietła. Oprawę muzyczną jasełek zapewniła znakomita skrzypaczka Natalia Pawłowska
i Marek Urbaniak, który radował nasze serca pięknymi staropolskimi kolędami. Młodzież z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem odgrywała postacie z okresu narodzenia Jezusa Chrystusa, ich kreacje aktorskie na dugo zostaną w naszej pamięci. Ponad 200 osób burzliwymi oklaskami podziękowała za występ.

Po jasełkach głos zabrał ksiądz proboszcz Paweł Mikulski, w swojej homilii zwrócił uwagę na doniosły charakter Świąt Bożego Narodzenia. Szczególne słowa skierował do ludzi starszych, stwierdził, że starość to piękny okres życia, który należy przeżyć godnie w pełnym porozumieniu z Bogiem. Wyraził głębokie przekonanie, że potrafimy uchronić nasze narodowe dziedzictwo, utrwalone od wieków w polskiej tradycji, przed konsumpcyjnym charakterem współczesnego świata"

Po modlitwie, organizatorzy zaprosili zebranych do łamania się opłatkiem. Klimat wzajemnych życzeń wzbogacił Chór Wielopokoleniowy z Zakliczyna. Pod dyrekcją Maestro Adama Pyrka, usłyszeliśmy kilkanaście pięknych polskich kolęd. Mury zakliczyńskiej szkoły zatrzęsły się od znakomitych głosów występujących artystów.

Życzeń nie było końca, przedstawiciele kilku pokoleń wtopieni w tłum, stanowili jedną wielką rodzinę. Następnie gospodarze zaprosili do odświętnie przygotowanego stołu, przygotowanego przez młodzież z klas gastronomicznych. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonywała swoje zadania. Swoim profesjonalizmem imponowała Seniorom oraz zaproszonym przedstawicielom władz. Wiele pochwał, jakie padło podczas wieczerzy wigilijnej, na trwale zapisało się w sercach naszych uczniów i na pewno będzie to inspiracją do dalszej pracy nad sobą i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

W trakcie wieczerzy, niespodziewanie pojawił się w zakliczyńskiej szkole Święty Mikołaj. Na sale wkroczył z prezentami w towarzystwie aniołków. W role aniołków wcieliły się: Natalia Owca, Kacper Owca, Kaja Morys, Gabrysia Banaś, Oliwia Banaś, Joanna Łośko, Kinga Czech, Karolina Racięga
i Kacper Kobylarczyk. Prezentów nie zabrakło dla nikogo. Święty Mikołaj szczególnie dużą radość sprawił przybyłym Seniorom. Starsi ludzie dzielili się z Mikołajem swoim bólem, troskami i niepokojem, podczas rozmowy niektórzy ronili łzy. Święty Mikołaj wszystkich wysłuchiwał, pocieszał przytulał i błogosławił. Na końcu swoje spotkanie z świętym Mikołaje miały małe dzieci, które obecne były na wieczerzy. Mikołaj po sprawdzeniu czy dzieci były grzeczne i znają paciorek obdarował ich szczodrze prezentami. Organizatorzy bardzo dziękują Mikołajowi za hojność i ogromną pracę, jaką wykonał. Mikołaj, jak co roku wykazał się dużą sprawnością i kondycją, obdzielił prezentami blisko 220 osób. Liczymy, że znajdzie dla nas czas także w przyszłym roku.

W czasie wizyty Świętego Mikołaja swój występ rozpoczął męski Chór Parafialny z Olszyn. Pod kierunkiem kierownika Wojciecha Wojtasa wykonali kilkanaście staropolskich kolęd. Zgromadzeni goście byli pod ogromnym wrażeniem siły głosu popularnych „Olszyńskich Słowików”. Dumy ze swoich parafian nie krył ksiądz proboszcz Jakub Rozum.

Klimat spotkania wzbogaciły: szopka autorstwa Małgorzaty Nowickiej i Bogdana Jaszczura. Ponadto organizatorzy serdecznie dziękują za udzieloną nam pomoc następującym osobom: ks. Stanisławowi Treli, ks. Rafałowi Dziedzicowi, dyr. Danucie Skalskiej- Cygan, Aleksandrze Ludwa, Małgorzacie Jewulskiej, Andrzejowi Murczkowi, Zbigniewowi Bałczyńskiemu.

Serdecznie dziękujemy również pani Annie Mielec z wypożyczalni strojów „Aneks” za bezpłatne wypożyczenie strojów dla postaci z jasełek, które dodały uroku naszej wigilii.

Szczególne podziękowania kierujemy do instytucji i osób prywatnych, którzy udzieli nam wsparcia finansowego i materialnego, dzięki któremu mogliśmy zorganizować tą szlachetną uroczystość, a są to:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie
Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” z Połczyna – Zdrój
Restauracja „Urban Garden” z Krakowa
Bank Spółdzielczy Rzemiosła O/ Zakliczyn
Klub Seniora z Zakliczyna
Delikatesy "Centrum"
Poczta Polska O/Zakliczyn
Ks. Bolesław Jewulski z Gąsek
Ewa Olszańska
Małgorzata Głowacka
Emilia Owca
Anna Świderska
Maria Maruszak
Teresa Kopeć
Anna Kolak
Stanisława Simińska
Jadwiga Kwiek
Ewa Nijak
Marta Ogonek
Marta Kwaśniewska-Kobylarczyk
Jan Basta
Bednarek Kazimierz
Stanisław Mietła
Kazimierz Korman
Stefan Świderski
Józef Bolechała
Marek Kuboń
Ryszard Kuczyński
Bogdan Jaszczur
Tadeusz Martyka
Edward Ogonek
Paweł Opioła
Roman Batko
Marek Soból
oraz darczyńcy, którzy chcieli pozostać anonimowi.

 

Uczniowie, którzy brali udział w przygotowaniu wieczerzy wigilijnej:

KLASA 4TG: Paulina Malisz, Michał Kaczor, Norbert Nijak
KLASA 3TG: Emilia Nadolnik, Marlena Murczek, Agnieszka Świerczek, Paweł Krzemień, Arkadiusz Sikorski, Jarosław Ryś
KLASA 2TG: Monika Gołąb, Małgorzata Majcher, Klaudia Olszańska, Michał Wietecha
KLASA 1TG: Ola Ozga, Daria Zuchowicz, Natalia Haraf, Kamila Chuchrowska, Anna Matras, Sylwia Soból, Grzegorz Gabrowski, Dominik Bryndal, Dawid Toboła
KLASA 3A: Oliwia Ryba
KLASA 2B: Kinga Czech, Karolina Racięga, Joanna Łośko
KLASA 1B: Katarzyna Smoszna , Kinga Różycka
KLASA 4TB: Marcin Jurek
ABSOLWENCI : Sylwia Malisz

Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018
Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018 Wigilia_2018

Autor artykułu: Tomasz Owca, zdjęcia Marlena Murczek

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?