AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Opublikowano: czwartek, 28 marzec 2019

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWAW czwartek 28 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyła się corocznie organizowana w naszej szkole akcja Honorowego Krwiodawstwa. Od dwóch lat prócz uczniów i nauczycieli do akcji zapraszamy również mieszkańców Zakliczyna.

Jak co roku i tym razem nie brakowało chętnych oddających najcenniejszy dar, który pozwala ratować ludzkie życie - Krew. Młodzież licznie wzięła udział, choć ze względów zdrowotnych czy innych przyczyn nie wszyscy pomimo ogromnych chęci zostali dopuszczeni do oddania krwi.

Udało nam się zebrać 8,55 litra krwi.

Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji i już dziś zachęcam kolejne osoby do brania z nami udziału w następnych latach, do doświadczania tej ogromnej satysfakcji mogąc ofiarować cząstkę siebie i tym samym pomagając w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia.

mgr Rafał Radźko

akcja_krwiodawstwa akcja_krwiodawstwa akcja_krwiodawstwa akcja_krwiodawstwa