planlekcji4

 • Slide_1
 • Slide_7
 • Slide_4
 • Slide_3
 • Slide_6
 • Slide_2
 • Slide_5

WOJEWÓDZKI TURNIEJ POCZTÓW SZTANDAROWYCH

Opublikowano: piątek, 10 maj 2019

WOJEWÓDZKI TURNIEJ POCZTÓW SZTANDAROWYCHPo raz pierwszy w historii naszej szkoły nasi uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Pocztów Sztandarowych. Laureatem został Bartłomiej Kurzydło.

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbyło się 02 maja w województwie świętokrzyskim podczas uroczystych obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się na kieleckim Rynku o godzinie 12 zgromadzili się żołnierze z pocztami sztandarowymi, weterani, kombatanci, przedstawiciele instytucji i służb mundurowych, uroczystość prowadził Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii imienia 13. Pułku Ułanów Wileńskich. Nagrody uczniom wręczali przedstawiciele władz województwa, powiatu i miasta. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Turniej Pocztów Sztandarowych przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap – konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych odbył się 29 marca b.r., w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Po raz pierwszy na szczeblu wojewódzkim konkurowali indywidualnie w gronie szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych nasi uczniowie: Bartłomiej Kurzydło, Danuta Łazarz i Patrycja Michalik. W konkursie należało rozwiązać test wykazując się: wiedzą o polskich symbolach narodowych, teoretyczną znajomością ceremoniału szkolnego i zasad musztry pocztów sztandarowych. Bartłomiej zajął 3 miejsce i znalazł się w gronie finalistów. Patrycja Michalik i Danusia Łazarz w ogólnej punktacji były bardzo blisko podium, zajęły czwartą i piątą pozycję. W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o polskich symbolach narodowych, wzięło udział 53 uczestników przygotowanych przez opiekunów.

Drugi etap, odbędzie się 7 czerwca w Kielcach – będzie miała miejsce rywalizacja pocztów sztandarowych – trzeba będzie wykazać się praktyczną znajomością zasad musztry pocztów sztandarowych, ceremoniału szkolnego, umiejętnością współpracy w grupie, uczciwej rywalizacji oraz życzliwego kontaktu z rówieśnikami pocztów sztandarowych. Naszą szkołę w II etapie konkursu reprezentować będą: Sławomir Pyrek, Danuta Łazarz i Anna Łyczko.

Nadrzędnym celem Turnieju jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowywania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, przybliżenie młodzieży postaci związanych z genezą symboli narodowych, a także popularyzowanie wiedzy historycznej wykraczającej poza treści programowe i kształtowanie poczucia jedności narodowej. Wiedza zdobyta podczas konkursu sprzyja kształtowaniu postawy patriotycznej.

Organizatorami Turnieju Pocztów Sztandarowych są: Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej, Ochotniczy Szwadronem Kawalerii oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach pod patronatem: Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wojewody, Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Starosty i Prezydenta Miasta Kielc.

Przypomnę że w tym roku szkolnym niezwykły zaszczyt spotykał wymienionych uczniów. W 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski, 10 listopada 2018 r. w Święto Patrona naszej szkoły wymienieni uczniowie zostali zaprzysiężeni i tym samym weszli w skład Pocztu Sztandarowego, który jest najbardziej honorową funkcją w szkole. W skład pocztu wchodzą także: Konrad Majewski, Julia Cetnarowska, Izabela Stanuch i Kamila Chuchrowska. Cieszę się ogromnie i jestem dumna z tego, że mogę pracować z tak wyjątkową młodzieżą, która godnie reprezentuje naszą szkołę. GRATULACJE!

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z Gali Konkursu oraz Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja (MS)

 konkurs_Kielce konkurs_Kielce konkurs_Kielce konkurs_Kielce
 konkurs_Kielce konkurs_Kielce konkurs_Kielce konkurs_Kielce
 konkurs_Kielce konkurs_Kielce konkurs_Kielce konkurs_Kielce
 konkurs_Kielce    

 Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?