planlekcji4

 • Slide_1
 • Slide_7
 • Slide_4
 • Slide_3
 • Slide_6
 • Slide_2
 • Slide_5

CZYTANIE JEST POŻYTECZNE I MOŻE BYĆ PRZYJEMNE

Opublikowano: wtorek, 01 październik 2019

b_250_0_16777215_00_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_narodowe_czytanie_0.jpg

Polacy należą do niechlubnej grupy Europejczyków, którzy rzadko sięgają po książkę. Przeprowadzone badania pokazują, że około 20 milionów naszych rodaków nie przeczytało w ciągu całego roku ani jednej książki. Korzyści płynące z czytania nie budzą wątpliwości. Najcenniejszą wartością, rozwijaną dzięki czytaniu, jest poprawa koncentracji i pamięci, gdyż mózg jest nieustannie zmuszany do zapamiętywania wielu szczegółów. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę oraz pomaga w konstruowaniu poprawnych, logicznych wypowiedzi i prowadzeniu mądrych rozmów. Upowszechnianiu czytania służy wiele działań prowadzonych w naszej szkole.

Już po raz kolejny zebrani na zakliczyńskim rynku 07.09.2019 r. mogli usłyszeć teksty z literatury polskiej, które prezentowali uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele ZSP oraz pracownicy i sympatycy Gminnej Biblioteki Publicznej. Czytane, w Sali Spytka Jordana, teksty były słyszalne na płycie rynku, a uczniowie, przebrani w stroje historyczne nawiązujące do treści tekstów, rozdawali okolicznościowe krówki i propagowali przedsięwzięcie.

Projekt realizowany w ramach 8. Narodowego Czytania, któremu patronuje Prezydent Andrzej Duda wraz Małżonką, służy nie tylko popularyzacji literatury, ale również integracji środowiska lokalnego i promocji naszej Szkoły.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszej grupie. 

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie: https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019/ (D S-C)

 narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie
 narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie
 narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie
 narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie
 narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie
 narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie narodowe_czytanie

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?