planlekcji4

  • Slide_1
  • Slide_7
  • Slide_4
  • Slide_3
  • Slide_6
  • Slide_2
  • Slide_5

WYJĄTKOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE

Opublikowano: niedziela, 10 listopad 2019

b_250_0_16777215_00_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_targi_ksiazki_9.JPGW tym roku uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona 68 tysięcy czytelników, którzy odwiedzili Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Czy było warto? Na pewno! 781 autorów, 1000 godzin programu towarzyszącego, 615 wystawców z 20 krajów - oczywiście nie w jednym dniu. Targi trwały od 24 do 27 października. W piątek 25 października w Targach Książki uczestniczyła młodzież naszej szkoły.Ktoś raz mnie zapytał, po co jeździmy na Targi Książki? Odpowiedziałam bez wahania - by kupić dobre książki w dobrej cenie i spotkać się z ulubionymi pisarzami. Po głębszym zastanowieniu - odwiedzić najpiękniejsze miasto Literatury UNESCO!

Czy było warto jechać tak daleko i było w czym wybierać? Oczywiście że tak! Można było odwiedzić stoiska ponad sześciuset wystawców. Czy udało się dotrzeć do wszystkich książek? Oczywiście że nie, ale nikt z nas nie przeszedł obojętnie obok dzieł ulubionych pisarzy, nowości wydawniczych i premier, które można było taniej kupić, zanim trafiły do księgarń.

Literacka impreza każdego roku jest wyjątkowa, a tegoroczna „atmosfera książkowa” bez wątpienia udzieliła się wszystkim uczestnikom. Mieliśmy w tym dniu niezwykłą okazję wpisania się do księgi pamiątkowej, która została wręczona Noblistce Oldze Tokarczuk w sobotę podczas literackiego spotkania w siedzibie Wydawnictwa Literackiego. Wpisali się uczniowie: Martyna Cetnarowska, Gabrysia Łazarz, Maksymilian Rudnik i Oskar Soska.

Uważam, że lektura książki jest i będzie tą aktywnością człowieka, bez której niemożliwy jest jego rozwój. To właśnie dzięki czytaniu nabywamy umiejętności dialogu, krytycznego myślenia, a przede wszystkim rozwija się nasza twórcza kreatywność.

Bez wątpienia nie był to czas stracony – wspaniała atmosfera, wyjątkowi opiekunowie i niezrównani uczestnicy.
Do zobaczenia za rok!

targi_ksiazki targi_ksiazki targi_ksiazki targi_ksiazki
targi_ksiazki targi_ksiazki targi_ksiazki targi_ksiazki
targi_ksiazki    


MS

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?