planlekcji4

  • Slide_1
  • Slide_7
  • Slide_4
  • Slide_3
  • Slide_6
  • Slide_2
  • Slide_5

PUCHAR DLA NASZEJ SZKOŁY!

Opublikowano: czwartek, 14 listopad 2019

b_250_0_16777215_00_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_turniej_pocztow_sztandarowych_1_.jpgMiło nam poinformować, że nasza szkoła w poniedziałek, 11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości otrzymała Puchar za zajęcie II miejsca w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych.


Poczet sztandarowy w składzie: Kacper Hołda, Bartek Kurzydło, Danuta Łazarz, Anna Łyczko, Ania Pasionek i Gabriela Łazarz to uczniowie którzy reprezentowali naszą szkołę w oficjalnej uroczystości 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na placu Wolności w Kielcach.

Puchary i pamiątkowe dyplomy wręczono przedstawicielom zwycięskich drużyn Turnieju Pocztów Sztandarowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych województw: świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego. Puchar dla naszej szkoły odebrała Danusia Łazarz, z rąk Pani Agaty Wojtaszek - wojewody świętokrzyskiego. Pamiątkowy dyplom wręczył płk Paweł Chabielski - komendant centrum przygotowań do misji zagranicznych w Kielcach.

Oprócz otrzymania nagrody mieliśmy wyjątkową możliwość zobaczyć: uroczystą zmianę wart pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, wysłuchać niepodległościowego apelu Pamięci, usłyszeć salwę honorową – serię wystrzałów oddanych w regularnych odstępach czasu!.
Kulminacyjnym punktem była defilada kompanii honorowych, pocztów sztandarowych, reprezentacyjnych pododdziałów wojskowych oraz grup rekonstrukcyjnych. Na zakończenie wystąpiła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” która zachwyciła żywą marszową muzyką, doskonałą synchronizacją zespołu oraz pięknymi strojami. Wydarzenie na żywo relacjonowane było przez telewizję TVP3 Kielce.

Pragnę jeszcze raz przypomnieć że Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych odbył się na przełomie marca i czerwca b.r. szkol. w dwóch kategoriach turniejowych:
• konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych odbył się 29.03.2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Laureatem został Bartłomiej Kurzydło, nagrodę odebrał 2 maja podczas uroczystości Święta Flagi RP na kieleckim Rynku,
• rywalizacja szkolnych pocztów sztandarowych odbyła się 07.06. 2019 roku w siedzibie SP nr 7 w Kielcach, drużyna w składzie: Sławomir Pyrek, Danuta Łazarz i Anna Łyczko, zdobyła II miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękuję Panu A. Sobolowi że pojechał z nami i uatrakcyjnił naszej grupie daleką trasę. Podczas podróży mieliśmy możliwość przeprawić się przez Wisłę promem rzecznym liczącym około 80 lat, w miejscowości Borusowa (woj. małopolskie) do Nowego Korczyna (woj. świętokrzyskie). Dawniej promy były jedynym gwarantem utrzymania łączności ze światem. Obecnie świetnie sprawdzają się w roli atrakcji turystycznej. Płynąc promem rano delektowaliśmy się wiślanym chłodem, gdy wracaliśmy do domu pięknym widokiem zachodzącego słońca. Rzeczna atrakcja i pobyt w Kielcach pozostawiły niezapomniane wrażenia.

„SZTANDAR TO DUMA I CZEŚĆ! POCZET SZTANDAROWY, TO CHLUBA!”

Opiekun pocztu sztandarowego M.S.

turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych
turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych
turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych
turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych
turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?