planlekcji4

  • Slide_1
  • Slide_7
  • Slide_4
  • Slide_3
  • Slide_6
  • Slide_2
  • Slide_5

NASZA UCZENNICA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

Opublikowano: sobota, 16 listopad 2019

b_250_0_16777215_00_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_dyktando_niepodleglosciowe_4.jpgZ olbrzymią satysfakcją informujemy, że uczennica klasy III LO - Weronika Maciaszek, została laureatką VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Weronika zajęła wysokie V miejsce. Uroczysta gala, na której zostały wręczone dyplomy i nagrody odbyła się 14 listopada br. w Auli Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Weronika odbierała nagrodę z rąk przewodniczącej Małopolskiej Komisji Konkursowej Pani Anny Wołosiuk oraz Pani Beaty Ciesielki-Piątek - przewodniczącej Stowarzyszenia Polonistów w Krakowie i Pana Marka Wasiaka prezesa Fundacji „Zawsze Warto”.

Droga do sukcesu była długa, ale dla Weroniki okazała się fraszką. Celująco przeszła eliminacje klasowe, regionalne i wojewódzkie, by ostatecznie odebrać zasłużone laury. Przypomnimy, końcem września wszyscy uczniowie szkoły pisali klasowe eliminacje dyktanda, następnie, już w październiku odbyły się regionalne, a później wojewódzkie eliminacje. W tym roku możemy mówić o wielkim sukcesie, gdyż po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do tego etapu konkursu. Naszą szkołę na etapie małopolskiego wojewódzkiego konkursu, który odbył się w Krakowie 28 października br., reprezentowały aż trzy uczennice – Weronika Maciaszek i Justyna Krzyżak z klasy III LO oraz Weronika Stanuch uczennica klasy IV TOT.

Organizatorami Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Cele, jakie przyświecają organizatorom to przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, rozwój zainteresowań humanistycznych, a także kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.

Wszystkich tych, którzy są ciekawi, z jakimi tekstami na poszczególnych etapach konkursu zmagały się nasze uczennice, odsyłamy do archiwum Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, dla mniej dociekliwych mamy niewielki wycinek tekstu dyktanda. Kto z was napisałby ten fragment bezbłędnie? Wierzymy, że wszyscy!

„Również niezwykłe życie, bez krzty przesady, wiodła hrabina Karolina Lanckorońska, która nie mitrężyła czasu na błahostki.[…] Los nie oszczędził jej także gehenny obozowego życia więźniarki Ravensbrück.”

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Weronice sukcesu, a przywołując słowa organizatorów konkursu, wyrażamy nadzieję, że spotkanie z historia, którym jest pisanie tekstów Dyktanda Niepodległościowego było dla wszystkich uczniów pięknym i rozwijającym doświadczeniem. (AW-Ś)

dyktando_niepodleglosciowe dyktando_niepodleglosciowe dyktando_niepodleglosciowe dyktando_niepodleglosciowe
dyktando_niepodleglosciowe    Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?