planlekcji4

V SPOTKANIA W RAMACH SZKOŁY LUSŁAWICKIEJ

Opublikowano: środa, 05 luty 2020

b_250_0_16777215_00_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_szkola_luslawicka_2.JPGW dniach 11-25.01.2020 r. stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci gościli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach na warsztatach muzyki kameralnej wzbogaconych o pozamuzyczne aspekty, służące odkrywaniu nowych ciekawych dziedzin i poznawania świata z różnych stron.

Był to również czas, w którym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w ZSP mieli okazję pracować nad własnym rozwojem, poszerzaniem pasji, uzdolnień, rozbudzaniem aspiracji edukacyjnych, uczestnicząc w spotkaniach z wykładowcami i tutorami pracującymi z młodzieżą w ramach Szkoły Lusławickiej. Zajęcia te odbywały się w tym roku już po raz piąty. Wszystkie spotkania były bezpłatne, a mentorzy traktowali młodzież z ogromną życzliwością. Z uczniami spotkali się: prof. Barbara Bibik z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która z pasją omawiała problematykę „Antygony” Sofoklesa, prof. Igor Kraszewski z Wydziału Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, przybliżający tajniki sztuki barokowej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki tego okresu oraz pan Sebastian Sobierski z Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem uczniowie oglądali i słyszeli barwy oraz dźwięki kosmosu, obserwowali budowę wszechświata. Uczniowie klasy II dodatkowo uczestniczyli w zajęciach z kaligrafii prowadzonych przez pana Grzegorza Barasińskiego oraz analizowali rolę muzyki w reklamie przy wsparciu pani Pauliny Książek doktorantki i studentki Wydziału Nauk o Sztuce Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nie zabrakło również zajęć na temat analizy i interpretacji tekstu, prowadzonych przez dra Michała Mizerę z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Teatralnej w Warszawie. Młodzież poznała zasady aplikowania do Funduszu oraz poszukiwała odpowiedzi na pytanie związane z celowością poznawania łaciny i kultury antycznej. Podsumowanie wspólnych działań stanowił Koncert Muzyki Kameralnej w wykonaniu uczestników warsztatów, w trakcie którego nasi uczniowie podziękowali na ręce pani Marii Mach – dyrektora Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci za kolejne rozwijające doświadczenia. W trakcie pożegnania wielu wykładowców zobowiązało się do przeprowadzenia ciekawych zajęć w przyszłym roku. Już dzisiaj się na nie cieszymy. (DS-C)

 szkola_luslawicka  szkola_luslawicka  szkola_luslawicka  szkola_luslawicka

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?