ZDALNA SZKOŁA

Opublikowano: środa, 08 kwiecień 2020

Powiat Tarnowski otrzymał grant w wysokości 100 000,00zł na zakup sprzętu komputerowego do szkół niezbędnego do wsparcia procesu zdalnego nauczania w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącej realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Program jest odpowiedzią na zaistniałą sytuację epidemiczną, która wymusiła na szkołach prowadzenie lekcji zdalnych. W ramach grantu zostanie zakupione 50 laptopów i przekazane do: ZSLiT w Wojniczu, ZSOiZ w Gromniku, ZSOiZ w Ciężkowicach, LO w Tuchowie, CKZiU w Tuchowie, ZSP w Żabnie, ZSP w Zakliczynie, ZSP w Ryglicach. Zakupiony sprzęt szkoły udostępnią nauczycielom w celu umożliwienia im prowadzenia lekcji w trybie zdalnym oraz uczniom w celu umożliwienia im wykonywania zdalnej nauki. Wpłynie to pozytywnie na likwidację ograniczeń uniemożliwiających zdobywanie wiedzy przez uczniów oraz efektywną pracę nauczycieli, którzy mają problem z dostępem do narzędzi do pracy on -line. Sprzęt zakupiony w ramach programu „Zdalna szkoła” po zakończeniu okresu kwarantanny będzie służył szkołom do celów edukacyjnych.