DRUGA EDYCJA KURSU „ELEMENTY ETYKIETY I SAVOIR-VIVRE’U” ZA NAMI. UCZENNICE Z KLASY 1LOpp PARLENT FRANÇAIS.

Opublikowano: piątek, 08 maj 2020

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_elementy_etykiety_II_edycja_0.jpgW II semestrze roku szkolnego 2019/2020, uczniowie z klas 1 ttg oraz 1 TGT wzięli udział w drugiej edycji kursu „Elementy etykiety i savoir-vivre’u”. Zajęcia poprowadził specjalista ds. etykiety i protokołu dyplomatycznego, Pan Daniel Tabiś. Uczniowie oprócz teorii zmierzyli się z praktycznymi zagadnieniami prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach z naciskiem na te, które spotkają na swojej przyszłej drodze zawodowej.

Poruszono m.in. takie tematy jak: język ciała jako demaskator myśli, savoir-vivre w restauracji i hotelu i etykieta w kontaktach z osobami reprezentującymi inne kultury. Uczniowie poznali również tajniki prawidłowego ubioru oraz dopasowania strojów i dodatków. Przez cały kurs, kształtowana była właściwa postawa oraz sztuka wypowiadania się. Dużo uśmiechu, przyniosły wszystkim zajęcia praktyczne z zasad precedencji oraz prawidłowego zachowania się przy stole. Używanie sztućców w należyty sposób nie będzie już dla nikogo problemem.

Uczniowie przez cały kurs byli bacznie obserwowani przez prowadzącego i bardzo unikali „faux pas”. Po 8 tygodniach kursu odbył się zdalny egzamin, który zakończył się w większości wynikami bardzo dobrymi. Jednak prawdziwe sprawdziany będą czekać na uczestników już po otrzymaniu certyfikatów, kiedy nabytą wiedzę wykorzystają w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomyślnego zakończenia kursu, który bardzo wzbogaci ich przyszłe CV.

Korzystając z okazji, również serdecznie gratulujemy wielkiego progresu uczennicom Joannie Martyce i Sandrze Stępek z klasy 1 LOpp, które we wrześniu zdecydowały się na naukę trzeciego języka obcego- francuskiego i jako nieliczne spośród wielu wytrwały w tym postanowieniu przez cały rok szkolny. Dzięki systematycznej oraz intensywnej pracy z leksyką i gramatyką nabyły w stopniu bardzo dobrym umiejętności porozumiewania się w tym pięknym języku na wielu płaszczyznach życia codziennego i nadal je zdalnie pogłębiają.

Dodatkowe działania takie jak m.in. kursy wzmacniające kompetencje zawodowe, czy nauka dodatkowego języka obcego, realizowane w naszej szkole dowodzą, iż placówka pozwala na wszechstronny rozwój zainteresowań uczniów bez ponoszenia przez nich dodatkowych opłat.

Szczególne podziękowanie składamy Panu Danielowi Tabisiowi, absolwentowi i sympatykowi naszej szkoły za kolejny rok poświęconego czasu i chęć podzielenia się zdobytą wiedzą.(JD)

elementy_etykiety_II_edycja elementy_etykiety_II_edycja elementy_etykiety_II_edycja elementy_etykiety_II_edycja