„MISTRZOWIE W ZAWODZIE II”

Opublikowano: czwartek, 17 czerwiec 2021

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Projekty_Mistrzowie_w_zawodzie_II_mistrzowie_w_zawodzie_II_1.jpgW ramach projektu "Mistrzowie w zawodzie II". dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów – SPR zakończyły się w tym roku szkolnym 2020/2021 pierwsze kursy dla uczniów:

- kurs kuchnie świata

- kurs carvingu

- kurs kelnerski z flambirowaniem

- kurs cukierniczy

- kurs barmański

- kurs baristyczny

- kurs animatora czasu wolnego

- kurs pilota

- kurs rezydenta turystycznego

- kurs obsługi kasy fiskalnej

- AutoCAD

- kurs operatora wózków widłowych

- kurs operatora koparkoładowarki

- prawo jazdy kat B

W okresie wakacyjnym 42 uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia będą realizować płatne staże/praktyki zawodowe u wybranych przez siebie pracodawców.

Ponadto w bieżącym roku szkolnym powstała nowoczesna baza dydaktyczna do praktycznej nauki zawodu. Zakupione zostały: sprzęt, urządzenia i pomoce technodydaktyczne do pracowni i warsztatów szkolnych (pracownia AutoCAD, gastronomiczna, zbrojarza, brukarza, posadzkarsko-okładzinowa).

Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego, pogłębienie wiedzy i praktycznych umiejętności zawodowych w branżach turystyczno-gastronomicznej oraz budowlanej poprzez wsparcie zarówno uczniów jak i nauczycieli. (GŻ)

mistrzowie_w_zawodzie_II mistrzowie_w_zawodzie_II mistrzowie_w_zawodzie_II mistrzowie_w_zawodzie_II
mistrzowie_w_zawodzie_II mistrzowie_w_zawodzie_II mistrzowie_w_zawodzie_II