SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Opublikowano: środa, 13 październik 2021

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2021_2022_spotkanie_z_podroznikiem_4.jpgW cyklu spotkań z podróżnikiem, we wtorek 12 października uczniowie z klas  technikum organizacji turystyki naszej szkoły mieli okazję posłuchać i obejrzeć niezwykle ciekawą prezentację na temat Chin.

Pan Ryszard Stabach przybliżył   informacje  o Wielkim Murze, Purpurowym Zakazanym Mieście, czyli pałacu cesarza, dzięki któremu można zobaczyć jak żył władca Chin. Nie zabrakło także informacji o potężnej Tamie Trzech Przełomów budowanej na słynnej rzece Jangcy. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali też  niesamowitej historii Terakotowej Armii, obejrzeli fotografie z uroczych miejsc takich jak Yangshuo i okolice rzeki Li oraz  Hongkongu- stolicy drapaczy chmur.

Niezwykłą frajdą były ćwiczenia  jak posługiwać się pałeczkami oraz  informacje  jakie zasady panują przy chińskim stole.

Spotkania z podróżnikami z grupy Trzask.pl – założonej przez ludzi odbywających wyprawy do różnych części świata i dzielących się swoimi opowieściami - cieszą się w naszej szkole niesłabnącym zainteresowaniem, a uczniowie czerpią przy tej okazji mnóstwo nowych informacji i doświadczeń.​ (MM)

spotkanie_z_podroznikiem  spotkanie_z_podroznikiem  spotkanie_z_podroznikiem  spotkanie_z_podroznikiem
 spotkanie_z_podroznikiem