PROGRAM „POZNAJ POLSKĘ”

Opublikowano: sobota, 23 październik 2021

Miło nam się pochwalić, że w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” nasza szkoła będzie mogła zorganizować dwa wyjazdy dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Celem programu jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Co więcej, dzięki programowi „Poznaj Polskę” uczniowie będą mogli wzmocnić swoje poczucie patriotyzmu. Wyjazdy pozwolą również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz zdobyć nowe umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Klasy technikum wyjeżdżają na trzydniową wycieczkę na malowniczą Lubelszczyznę. W programie zaplanowano zwiedzanie Kazimierza Dolnego, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Muzeum Czartoryskich w Puławach, Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie oraz historycznego zespołu miasta Zamość.

Uczniowie liceum ogólnokształcącego będą mogli podczas dwudniowego wyjazdu zwiedzić Wrocław nazywany miastem mostów wraz z tak atrakcyjnymi miejscami jak Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Muzeum Wody Hydropolis, Panoramą Racławicką oraz Pawilonem Czterech Kopuł. (KP)