WYKŁAD EDUKACYJNO – INFORMACYJNY W RAMACH PROJEKTU LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Opublikowano: piątek, 10 czerwiec 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2021_2022_WYKŁAD_EDUKACYJNO_–_INFORMACYJNY_W_RAMACH_PROJEKTU_LIFE-IP_EKOMAŁOPOLSKA_05.jpgW dniu 31.05.2022 uczniowie klasy licealnej brali udział w wykładzie „Przyczyny i skutki zmian klimatu” prowadzonym przez Tomasza Łabędź w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA  „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prowadzący, bazując na ciekawej prezentacji, omówił przyczyny zmian klimatu i ich skutki, które możemy zaobserwować w naszym najbliższym otoczeniu. Ze szczególną uwagą uświadamiał uczniów z jak dużym problem zanieczyszczeń i zmian klimatu mierzy się świat. Okazuje się, że każdy z nas nawet w małym stopniu może pomóc i w ten sposób zasłużyć na miano Klimatycznego Bohatera.  W ramach prowadzonego projektu nasza placówka zostanie wzbogacona o aleje drzew, które poza upiększaniem naszego terenu będą służyć środowisku. (WN)

WYKŁAD EDUKACYJNO – INFORMACYJNY W RAMACH PROJEKTU LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA WYKŁAD EDUKACYJNO – INFORMACYJNY W RAMACH PROJEKTU LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA