PROJEKT „KROKUS”

Opublikowano: sobota, 10 grudzień 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_akcja_krokus_000.JPGZgodnie z informacją przekazaną w trakcie Święta Szkoły, uczniowie wzięli udział w Projekcie „Krokus” organizowanym od wielu lat przez Holocaust Education Ireland oraz Dział Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja, finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Celem działania było sadzenie żółtych krokusów upamiętniających 1,5 miliona żydowskich dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu, oraz tysięcy innych dzieci - ofiar nazistowskiego okrucieństwa. Planowane miejsce i czas wydarzenia, ze względu na okoliczności obiektywne, musiały zostać zmienione, dlatego cebulki krokusów zasadzono na terenie szkoły w drugiej połowie listopada. Dzięki temu na wiosnę będziemy mogli podziwiać żółte kwiaty, symbolizujące gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszeni nosić na ramieniu w czasach okupacji hitlerowskiej. W następnym roku planujemy posadzić krokusy w miejscu upamiętniającym getto w Zakliczynie, aby każdy widząc krokusy mógł pomyśleć choć przez chwilę o tragedii Holokaustu i uświadomić sobie zagrożenia wynikające z promowania nienawiści, dyskryminacji oraz uprzedzeń. (DS-C, WN)

akcja_krokus akcja_krokus akcja_krokus akcja_krokus
akcja_krokus akcja_krokus