MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA -WIOSNNE WARSZTATY WEEKENDOWE

Opublikowano: sobota, 02 marzec 2019

mcheZapraszamy uczniów ZSP do udziału w warsztatach weekendowych w dniach 26-28.04.2019r. prowadzonych przez pracowników uczelni w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna. Zainteresowane osoby proszone są o niezwłoczne zgłaszanie się do szkolnego koordynatora –p. Joanny Dobrzańskiej.

Warsztaty odbędą się w ramach 14 obszarów tematycznych prowadzonych przez następujące uczelnie:
a) Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej – informatyka (NOWA TEMATYKA/STARA TEMATYKA*)
b) Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – chemia (NOWA TEMATYKA/STARA TEMATYKA), język angielski (NOWA TEMATYKA),
c) Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - przedsiębiorczość (NOWA TEMATYKA), matematyka z elementami rachunkowości (NOWA TEMATYKA),
d) Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – język angielski (STARA TEMATYKA), język niemiecki (NOWA TEMATYKA/STARA TEMATYKA), język francuski (NOWA TEMATYKA),
e) Uniwersytet Jagielloński – matematyka (NOWA TEMATYKA), biologia (NOWA TEMATYKA), rozwijanie umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy (NOWA TEMATYKA-NOWY OBSZAR),
f) Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – informatyka (STARA TEMATYKA), fizyka (NOWA TEMATYKA)
g) Politechnika Krakowska – chemia (NOWA TEMATYKA/STARA TEMATYKA).

* NOWA TEMATYKA – oznacza realizację nowych scenariuszy zajęć przez uczelnię; STARA TEMATYKA – oznacza powtórkę tematyki z poprzednich edycji warsztatów.
W szczególnych i uzasadnionych, wyjątkowych przypadkach będzie istniała możliwość zmiany terminu warsztatów weekendowych w zakresie niektórych obszarów tematycznych na inny termin:
- 05.04.2019-07.04.2019 roku
- 12.04.2019-14.04.2019 roku
Zgodnie z „Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie” uczeń może wybrać sobie dowolny obszar tematyczny, który go zainteresuje, z takim zastrzeżeniem iż, uczniowie którzy brali już udział w warsztatach mają prawo do ponownego udziału w warsztatach w tym samym obszarze tematycznym, jeżeli tematyka zajęć nie jest tożsama.
Liczba miejsc jest ograniczona. Na każdą szkołę w ramach każdego obszaru tematycznego przypada limit od 1 do 2 uczniów. Prowadzone będą listy rezerwowe uczniów na każdy obszar tematyczny
(w sytuacji gdy np. będzie w szkole większe zainteresowanie danym obszarem tematycznym niż wyznaczony limit uczniów na szkołę).
O decyzji polegającej na przyjęciu uczniów na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż w przypadku wielu obszarów tematycznych limit miejsc jest mniejszy niż liczba szkół. Ostateczny termin rekrutacji uczniów upływa 18 marca 2019 roku. W załączniku dokumenty rekrutacyjne i zgodę na zajęcia z biologii UJ oraz do wiadomości harmonogram warsztatów.(JD)

Harmonogram naukowych warsztatów weekendowych

Zgoda - biologia UJ