planlekcji4

  • Slide_1
  • Slide_7
  • Slide_4
  • Slide_3
  • Slide_6
  • Slide_2
  • Slide_5

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Opublikowano: środa, 06 marzec 2019

b_250_0_16777215_00_images_krakowska.u_galeria_2018_spotkanie_z_podroznikiem_OMAN_0.jpgW cyklu spotkań z po dróżnikiem uczniowie z klas technikum obsługi turystycznej naszej szkoły mieli okazję posłuchać i obejrzeć niezwykle ciekawą prezentację z ostatniego wyjazdu do Omanu i Zjednoczonych Emiratow Arabskich podóżnika z grupy Trzask pana Samuela Kempskiego.


W obu krajach wciąż bardzo widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii, która wplata się w niemal każdy aspekt życia. W obu też odkryto ogromne złoża ropy naftowej, co sprawiło, że w ostatnich 60 latach przeżyły niewyobrażalną transformację.

Podróżnik opowiedział historię przywódców – Sułtana Qaboosa i Szejka Zayeda – którzy mając śmiałe wizje i niemal nieograniczone możliwości, uczynili te kraje tym, czym są dzisiaj. Opowiadał o piaszczystej pustyni Sharqiya i o wielbłądach, które kiedyś zapewniały przetrwanie na pustyni. Uczniowie dowiedzieli się o plaży, na której Żółwie Zielone składają jajka, o sztucznych wyspach, które maja ciekawe kształty. Można było podziwiać najwyższe budowle na świecie(Burj Khalifa) – Dubaj, czyli Złote Miasto Półwyspu Arabskiego.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane rekwizyty przywiezione z podróży, które były do dyspozycji uczestników na przerwach.

Warto dodać, iż spotkania z podróżnikami z grupy Trzask cieszą się w naszej szkole niesłabnącym zainteresowaniem, a uczniowie czerpią przy tej okazji mnóstwo nowych informacji i doświadczeń oraz rozwijają i pogłębiają swoje pasje turystyczne. (MM)

spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN
spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN
spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN
spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN spotkanie_z_podroznikiem_OMAN
spotkanie_z_podroznikiem_OMAN    

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?