DOWIEDZ SIĘ O CZYM JEST „ILIADA” HOMERA!

Opublikowano: środa, 20 marzec 2019

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Czytaniu „Iliady”, które odbywa się w ramach XIII Europejskiego Festiwalu Kultury Antycznej. Międzynarodowe czytanie ma miejsce dopiero po raz trzeci. W ubiegłych latach uczestnicy mieli możliwość poznawania „Odysei’ Homera i „Metamorfoz” Owidiusza. W dniu 22.03.2019r. (piątek) od godz. 10.00 do godz. 11.00 w ZSP w Zakliczynie będziecie mogli wysłuchać ostatniej, XXIV księgi epopei prezentowanej w j. polskim i angielskim.

Do wysłuchania wersji angielskiej zapraszamy do auli, natomiast polskiego tłumaczenia dzieła Homera posłuchacie na dolnym holu. Razem z nami „Iliadę” będzie czytało 4000 osób na całym świecie. W wydarzeniu uczestniczy tylko 7 polskich instytucji, w tym 3 szkoły średnie. Już dziś możesz odnaleźć ich nazwy i sprawdzić położenie na specjalnej mapie świata przygotowanej przez organizatorów: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1GMAO1P3W2ftUlffkHrur3fCGJQfBTR7r&ll=51.76068507613416%2C15.455298874999983&z=6. Wydarzenie będzie nagrywane. Relację znajdziecie na stronie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., już następnego dnia.

Uczniowie kl. I LO zainteresowali się udziałem w przedsięwzięciu w trakcie kursu języka łacińskiego, który w czasie ferii zimowych prowadziła pani dr hab. Barbara Bibik – pracownik naukowy w Katedrze Filologii Klasycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z „Iliadą” Homera.