MAREK GOŁĄB – WSPOMNIENIE…
Wpisany przez krakowska   
Sobota, 07 Październik 2017 10:00
 
 
Odszedł na wieczny spoczynek wspaniały człowiek, wybitny sportowiec, świetny trener. Postać nietuzinkowa w historii polskich ciężarów. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Meksyku, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy. Po tym jak karierę przerwała mu kontuzja, także trener – wychowawca wielu pokoleń zawodników, w tym reprezentantów Polski.      

Gdy w 2008 r. pojawił się w hali ZSP Zakliczyn i powiedział, że właśnie tu odbędą się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów wielu przyjęło tą deklarację z niedowierzaniem. Dopiął swego i na podeście w szkolnej hali mieszkańcy Zakliczyna i okolic mogli oglądać zmagania czołowych sztangistów w kraju.  Sala nie mogła pomieścić wszystkich chętnych, a było co oglądać. Ozdobą zawodów był występ Marcina Dołęgi OKS Otwock w kategorii +105 kg, który jako pierwszy zawodnik w Polsce wyrwał sztangę o ciężarze 201 kg! W podrzucie uzyskał rezultat 235 kg, a w dwuboju olimpijskim 436 kg ustanawiając dwa rekordy Polski. Pamiętam jak wtedy pan Marek promieniał zbierając zasłużone pochwały za doskonale zorganizowane zawody. Zanim skończyły się 78 Mistrzostwa oznajmił, że właśnie załatwił, że zorganizujemy w Zakliczynie następne takie imprezy. Za jego staraniem 82 Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów będące eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich w Londynie znów zagościły w hali naszej szkoły. To wówczas nominacje na igrzyska wywalczyli: Marcin Dołęga, Adrian Zieliński, Bartłomiej Bonk i Arsen Kasabijew.


 
Zawsze pełen energii, entuzjazmu i optymistycznie nastawiony wobec otaczającej go rzeczywistości. Człowiek czynu dla którego nie było rzeczy niemożliwych.

 
Kochał sport. Zawsze i wszędzie starał się popularyzować swoją dyscyplinę sportu i niczym się nie zrażał. Z grupką entuzjastów ćwiczył podnoszenie ciężarów, początkowo we własnym garażu. Umiał sobie zjednywać ludzi, dzięki pogodnemu podejściu do życia i poczuciu humoru. Ciągle snuł nowe plany, zamierzenia…
Polski sport poniósł wielką stratę.
 mgr Mariusz Lasota
 
ZAPROSZENIE
Wpisany przez krakowska   
Czwartek, 05 Październik 2017 18:58
Zapraszamy nauczycieli i uczniów z rodzicami,
na uroczystość  patriotyczno - religijną w Woli Stróskiej.
 
Więcej…
 
CZEGO SIĘ JAŚ NIE NAUCZY, TEGO JAN NIE BĘDZIE UMIAŁ…
Wpisany przez krakowska   
Czwartek, 05 Październik 2017 14:49
 

28 września na zakliczyńskim Rynku Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych wraz Ochotniczą Strażą Pożarną zorganizowała akcję promującą zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Flashmob przeprowadzony jednocześnie w 10 krajach europejskich, obserwowała licznie zgromadzona grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej, które następnie same mogły poćwiczyć na swoich pluszowych zwierzakach „pierwszą pomoc”.
Więcej…
 
PROJEKT „KIERUNEK KARIERA” W ZAKLICZYNIE!
Wpisany przez krakowska   
Poniedziałek, 02 Październik 2017 13:39
 
Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują.
 
Dyżur doradcy zawodowego odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie, w dniu 12 października 2017 r., w godzinach od 14.00 do 17.00.

Informacja Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie
 Krzysztof Małek
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 135
facebook

youtube

nasza_szkola

projekt

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

zakliczyn

ranking

dlaczego_lo

ewd

ewaluacja

projekt

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

podreczniki

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier