PRACA Z PASJĄ DLA MŁODZIEŻY
Wpisany przez krakowska   
Piątek, 29 Wrzesień 2017 18:18
 
22 września  naszą szkołę odwiedziła pani Dorota Nowak-Szymczyk, która reprezentuje biuro podróży Rainbow– jedno z największych touroperatorów działających na rynku polskim. Podczas spotkania uczniowie klas technikum obsługi turystycznej poznali uroki zawodów  destynacyjnych, czyli rezydenta, animatora czasu wolnego oraz pilota wycieczek, specyfikę pracy w turystyce, organizację szkoleń oraz zasady  rekrutacji w Rainbow. Na zakończenie uczniowie wzięli też udział w ciekawym konkursie z nagrodami.
mgr Mariola Mężyk
 
JAK WZMOCNIĆ KOMPETENCJE WYCHOWAWCZE?
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 26 Wrzesień 2017 21:15

 

Problemy komunikacyjne między dziećmi i rodzicami pojawiają się w wielu rodzinach. Nasilają się szczególnie w trudnym okresie rozwoju młodego człowieka, gdy spada autorytet rodzica, a rośnie wpływ grupy rówieśniczej.  Często prowadzą one do  występowania zachowań aroganckich, pełnych buntu i agresji. Jak przetrwać w rodzinie ten trudny czas? Jaką postawę przyjąć aby nie stracić zaufania dziecka, ale równocześnie mieć wpływ na jego życie? Temu problemowi poświęcone było szkolenie prowadzone  przez  panią Barbarę Woszczynę, dyrektora Krakowskiego Ośrodka Terapii i Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na temat: „Komunikacja w rodzinie, metody wychowawcze”, które odbyło się w dniu 25.09.2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w trakcie zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas. Szkolenie to jest jednym z działań w projekcie „Przemoc to niemoc” realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie w  ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

W ramach spotkania dyrektor mgr Krzysztof Małek zapoznał rodziców z organizacją pracy szkoły, zmianami wynikającymi z wprowadzonej reformy oświaty oraz realizowanymi projektami edukacyjnymi w szkole. Rodzice spotkali się z wychowawcami i wybrali swoich przedstawicieli do „trójek klasowych” oraz Radę Rodziców.

mgr Joanna Dobrzańska

 
WYMIANA BAD SEGEBERG 2017
Wpisany przez krakowska   
Sobota, 23 Wrzesień 2017 18:34

 

We wtorek 12 września o godzinie 11.00 rozpoczęliśmy na zakliczyńskim rynku naszą niezwykle ciekawą tygodniową przygodę – wymianę uczniowską ze szkołą partnerską w Bad Segebergu. Tym razem to my mieliśmy być goszczeni przez niemieckich kolegów poznanych w czerwcu. O godzinie 11.00 wyjechaliśmy w stronę krakowskich Balic, skąd o 15.00 mieliśmy wylatywać do Hamburga. Niestety warunki pogodowe były bardzo złe i nasz samolot opóźnił się aż o dwie godziny. Jednak, choć ze sporym poślizgiem, to szczęśliwie dotarliśmy celu.

Więcej…
 
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Wpisany przez krakowska   
Piątek, 22 Wrzesień 2017 17:18
 
 
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ).
To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy,
której siedzibą jest Strasburg.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 135
facebook

youtube

nasza_szkola

projekt

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

zakliczyn

ranking

dlaczego_lo

ewd

ewaluacja

projekt

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

podreczniki

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier