MIKOŁAJKI 2013
Wpisany przez krakowska   
Piątek, 06 Grudzień 2013 17:52
 
 
6 grudnia to dla każdego dziecka czas radości i zabawy, dzień, w którym Mikołaj przynosi wymarzone prezenty. Niestety, nie wszyscy rodzice mogą sprostać dziecięcym marzeniom ponieważ znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie „wyszli” temu naprzeciw. Już po raz ósmy zorganizowali „Mikołajki” dla młodszego rodzeństwa uczniów naszej szkoły, których rodziny mają trudności finansowe. 
Więcej…
 
TURNIEJ SZACHOWY W ZSP
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 19 Listopad 2013 18:23
 
 
15 listopada br. w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyły się  IX Otwarte Mistrzostwa Szkoły w szachach szybkich. Mistrzostwa zostały zorganizowane we współpracy z Zakliczyńskim Klubem Szachowym „Jordan”.
Więcej…
 
„UCZEŃ W ROLI MÓWCY” - SPOTKANIE POLONISTÓW
Wpisany przez krakowska   
Poniedziałek, 18 Listopad 2013 17:39

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego dokształcania się od tych, którzy chcą go dobrze wypełniać. Dlatego 14 listopada nie tylko uczniowie doskonalili swą wiedzę i umiejętności. W ramach zespołu humanistycznego, odbyły się warsztaty dla polonistów  dotyczące nowej formuły matury oraz przygotowania uczniów do wypowiedzi ustnych. Ze względu na  występowanie tych treści w podstawie programowej na niższych etapach kształcenia, w zajęciach wzięli udział nie tylko poloniści ZSP w Zakliczynie, ale również pracujący w gimnazjach. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli nauczyciele wszystkich gimnazjów, których absolwenci kontynuują naukę w naszej szkole. Ciekawe warsztaty prowadziła pani Bernadeta Styczeń – doradca SCE w Tarnowie. Czwartkowe spotkanie wpisuje się w cykl działań podejmowanych przez nas od wielu lat. Te spotkania  umożliwiają nam tworzenie wspólnego frontu w pracy z uczniami. Poznajemy podręczniki, z którymi pracują gimnazjaliści, mamy świadomość jakie utwory wybierają nauczyciele i czego możemy wymagać od uczniów.  Wzajemne kontaktu procentują lepszymi relacjami i służą dobru ucznia. Dziękujemy Nauczycielom i Dyrektorom Gimnazjów za współpracę.
 
mgr Danuta Skalska-Cygan
 
„SZKOLNY FESTIWAL SŁOWA” W ZAKLICZYNIE
Wpisany przez krakowska   
Niedziela, 17 Listopad 2013 19:50
 
14.11.2013 r. uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Budowlanego, Hotelarskiego i Ekonomicznego uczestniczyli w projekcie pt. Szkolny Festiwal Słowa  programu realizowanego w ramach Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Nabywali oni umiejętności przygotowujące do wystąpień publicznych oraz przydatne na maturze ustnej z języka polskiego.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Strona 128 z 155
rodo

kierunki_ksztalcenia_18_19

dlaczego_lo

facebook

youtube

wykaz_podrecznikow

nasza_szkola

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

ewd

ewaluacja

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier