CERTYFIKAT SZKOŁY NOWYCH TECHNOLOGII DLA ZSP W ZAKLICZYNIE
Wpisany przez krakowska   
Środa, 04 Lipiec 2012 11:00
 
 
Projekt Szkoła Nowych Technologii trwający 10 miesięcy dobiegł końca. Jego głównym celem było dostarczenie uczniom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych najnowszej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wykorzystania e-narzędzi w procesie nauczania. Nasza Szkoła jako jedna z 500 szkół w Polsce otrzymała certyfikat SNT.
Więcej…
 
2LOA I PRZYJACIELE - PIESZO DO JAMNEJ!!!
Wpisany przez krakowska   
Środa, 27 Czerwiec 2012 22:16
 
 
W dniach 16-17 czerwca 2012 roku uczniowie klasy 2 LO-A pod opieką nauczycieli: M. Jaszczur, B. Lasoty, H. Furtek wzięli udział w dwudniowej, pieszej wycieczce do Jamnej. Trasa prowadziła z Kąsanej Dolnej, przez Bruśnik, Falkową, Bukowiec, aż do bacówki w Jamnej. Na miejscu było oczywiście wspólne kibicowanie naszej drużynie piłkarskiej podczas meczu Polska – Czechy oraz ognisko. Trasa powrotna prowadziła przez Jastrzębie, gdzie zwiedzaliśmy m.in. muzeum etnograficzne „Grociarnię”.
 
 
mgr Małgorzata Jaszczur
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
Wpisany przez krakowska   
Środa, 27 Czerwiec 2012 22:00

W piątek 29 czerwca o godz. 8:00 na hali sportowej ZSP w Zakliczynie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012, a następnie spotkania zespołów klasowych z wychowawcami i rozdanie świadectw.

O godz. 9:30 w kościele parafialnym p.w. św. Idziego Opata w Zakliczynie odprawiona zostanie msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum i ZSP w Zakliczynie.

 
NOC KUPAŁY
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 26 Czerwiec 2012 21:47
 
 
Wyjątkowość nocy z 21 na 22 czerwca - nocy najkrótszej w roku, nocy magicznej -  dostrzegali nasi przodkowie już w czasach prasłowiańskich. Było to święto wody, ognia i leczniczych ziół. Poszukiwano wówczas kwiatu paproci, który miał nadzwyczajną moc. Również uczestnictwo w obrzędach nocy sobótkowej przynosiło dostatek  i szczęście. Uczniowie naszej szkoły postanowili to sprawdzić, realizując projekt „W tę Świętojańską Noc”. W przedsięwzięciu wzięli licznie udział uczniowie klasy II LO b oraz II  LO a, I LO a, I LO c, I TG i III TB.  Uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście w dniu 21 czerwca poznali historię tego święta obchodzonego nie tylko w Europie, obyczaje z nim związane. Zachwycili się również wierszami wybitnych poetów i piosenkami o tematyce świętojańskiej. Całości dopełniły tańce w rytm utworów  nawiązujących do kupalnocki. Wyjątkową atmosferę wywołały rekwizyty.  Przygotowane przez uczniów wianki, były często prawdziwymi dziełami sztuki, przygotowywanymi nierzadko przez wszystkich członków rodzin, za co serdecznie dziękujemy. Rzucanie na wodę wianków,  wspólne śpiewy przy ognisku, nawet podczas pieczenia kiełbasek, tańce do późnej nocy, to wszystko sprawiło, że uczestnicy wychodzili bardzo zadowoleni. Niektórzy już myślą o kolejnym projekcie.
 
mgr Danuta Skalska-Cygan
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 155 Następna > Ostatnie >>

Strona 153 z 155
rodo

kierunki_ksztalcenia_18_19

dlaczego_lo

facebook

youtube

wykaz_podrecznikow

nasza_szkola

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

ewd

ewaluacja

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier