UROCZYSTOŚĆ NA MOGILE W LASACH WOLI STRÓSKIEJ
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 09 Październik 2012 19:31
 
 
W niedzielę 7 października 2012 r. młodzież z klas pierwszych Technikum hotelarskiego, mechanicznego, gastronomicznego i budowlanego pod opieką wychowawców: mgr Marty Bil, mgr Barbary Lasoty, mgr Marty Kwaśniewskiej – Kobylarczyk i  mgr Stanisławy Grzesickiej  uczestniczyła w uroczystości patriotyczno-religijnej upamiętniającej 68. rocznicę ataku wojsk niemieckich na szpitalik partyzancki w lasach Woli Stróskiej.
Więcej…
 
SESJA NAUKOWA PT. ”ŻYDZI W POLITYCE DWÓCH TOTALITARYZMÓW”
Wpisany przez krakowska   
Poniedziałek, 08 Październik 2012 19:41

Dnia 5 października br. w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyła się sesja naukowa pt. ”Żydzi w polityce dwóch totalitaryzmów – w 70-tą rocznicę likwidacji gett na ziemi tarnowskiej”. Zgromadzeni na sesji goście i młodzież z klas liceum ogólnokształcącego wysłuchali z dużym zainteresowaniem wykładów zaproszonych gości. Prelegentami na sesji byli mgr Michał Chruściel, nauczyciel Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, który przybliżył zgromadzonym dzieje Żydów zakliczyńskich, mgr Michał Zajda - doktorant w Centrum Badań nad Holocaustem Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Towarzystwa Kulturalno-Społecznego Żydów i gminy żydowskiej w Krakowie, który zaprezentował temat dotyczący polityki nazistów wobec narodu żydowskiego oraz dr Paweł Skorut pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i wiceprezes Towarzystwa im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, który odniósł się do zagadnienia związanego z polityką komunistów wobec ludności żydowskiej po 1945r. Sesję prowadziła uczennica klasy III LOB Edyta Leśniak.  Uczniowie klasy III o profilu humanistycznym: Izabela Rzepecka, Monika Kubicka, Aneta Nędza, Piotr Nadolnik przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację pt. ”Motyw Żyda w sztuce”. Całości dopełniła degustacja potraw kuchni żydowskiej przygotowanych po mistrzowsku przez panią Agatę Bojdo według oryginalnych żydowskich  przepisów. Uczestnicy sesji mogli skosztować między innymi: czulent, macę, cymes marchwiowy czy karpia po żydowsku.
Więcej…
 
ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE „EUROPA IN DER SCHULE”
Wpisany przez krakowska   
Niedziela, 07 Październik 2012 19:08
 
 
Już po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły pana Manfreda Däuwela, honorowego członka zarządu Europejskiej Akademii Obywatelskiej Rheinland Pfalz w Niemczech wraz z małżonką Rosemarie Däuwel-Türk, którzy już od kilkunastu lat zajmują się rozpowszechnianiem w południowej Polsce najstarszego w Europie międzynarodowego konkursu „Europa in der Schule”. Laureatką tegorocznej 59 edycji konkursu była uczennica naszej szkoły Karolina Pierz (III LOb), która zdobyła I miejsce za wykonanie pracy plastycznej do tematu „Razem tworzymy przyszłość - integracja oraz wymiana doświadczeń między pokoleniami.” Oprócz Karoliny nagrodzeni zostali również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Publicznego Gimnazjum w Żabnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworsku.
Więcej…
 
KOLEJNE SPOTKANIE Z PŁK JERZYM PERTKIEWICZEM
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 02 Październik 2012 18:18
 
 
26 września po raz piąty gościł w naszej szkole płk Jerzy Pertkiewicz – żołnierz kampanii wrześniowej i Armii Krajowej (pseudonim "Drzazga"), pułkownik w stanie spoczynku, harcmistrz i Harcerz Rzeczypospolitej, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, doktor farmacji.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Następna > Ostatnie >>

Strona 156 z 161
rodo

kierunki_ksztalcenia_18_19

dlaczego_lo

facebook

youtube

wykaz_podrecznikow

nasza_szkola

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

ewd

ewaluacja

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier