NOC KUPAŁY
Wpisany przez krakowska   
Wtorek, 26 Czerwiec 2012 21:47
 
 
Wyjątkowość nocy z 21 na 22 czerwca - nocy najkrótszej w roku, nocy magicznej -  dostrzegali nasi przodkowie już w czasach prasłowiańskich. Było to święto wody, ognia i leczniczych ziół. Poszukiwano wówczas kwiatu paproci, który miał nadzwyczajną moc. Również uczestnictwo w obrzędach nocy sobótkowej przynosiło dostatek  i szczęście. Uczniowie naszej szkoły postanowili to sprawdzić, realizując projekt „W tę Świętojańską Noc”. W przedsięwzięciu wzięli licznie udział uczniowie klasy II LO b oraz II  LO a, I LO a, I LO c, I TG i III TB.  Uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście w dniu 21 czerwca poznali historię tego święta obchodzonego nie tylko w Europie, obyczaje z nim związane. Zachwycili się również wierszami wybitnych poetów i piosenkami o tematyce świętojańskiej. Całości dopełniły tańce w rytm utworów  nawiązujących do kupalnocki. Wyjątkową atmosferę wywołały rekwizyty.  Przygotowane przez uczniów wianki, były często prawdziwymi dziełami sztuki, przygotowywanymi nierzadko przez wszystkich członków rodzin, za co serdecznie dziękujemy. Rzucanie na wodę wianków,  wspólne śpiewy przy ognisku, nawet podczas pieczenia kiełbasek, tańce do późnej nocy, to wszystko sprawiło, że uczestnicy wychodzili bardzo zadowoleni. Niektórzy już myślą o kolejnym projekcie.
 
mgr Danuta Skalska-Cygan
Więcej…
 
SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM XVI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO!!!
Wpisany przez krakowska   
Poniedziałek, 21 Maj 2012 16:53

 

W Finale Wojewódzkim, który odbył się 19 maja 2012 w Krakowie - udział wzięło 13 powiatów. Powiat tarnowski reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie.

Oto skład drużyny:
1) Marcin Bajorek – kl. III TM
2) Jakub Bolechała – kl. III TB
3) Paweł Podobiński – kl. II TB
Opiekun: mgr Eugeniusz Kukulski

Więcej…
 
25-27 MAJA 2012 - HALA SPORTOWA ZSP W ZAKLICZYNIE - ZAPRASZAMY!!!
Wpisany przez krakowska   
Poniedziałek, 21 Maj 2012 16:00
Więcej…
 
MAJÓWKA W SINDELFINGEN
Wpisany przez krakowska   
Sobota, 19 Maj 2012 19:03
 
 
Podczas gdy większość z nas cieszyła się długim weekendem grupa 11-stu uczniów z naszej szkoły spędziła tegoroczną majówkę niezwykle pracowicie, a mianowicie na wymianie polsko-niemieckiej w szkole partnerskiej Stiftsgymnasium w Sindelfingen. Ich osobistym celem było podszlifowanie języka niemieckiego oraz dogłębne poznanie kultury niemieckiej.

Wymiana odbyła się w dniach od 27.04. do 05.05.2012r. a uczestniczyli w niej: Maciej Kraj ILOa, Patryk Stępek I LOa, Justyna Gawlik I LOb, Alicja Kaczor I LOb, Ewa Zwolińska I LOb, Julia Ząber II LOa, Łukasz Ojczyk II LOa, Dajana Wojtanowicz II LOa, Arkadiusz Mielec II LOb, Agnieszka Smoleń II LOb, Sylwia Szarota II LOb.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Następna > Ostatnie >>

Strona 160 z 161
rodo

kierunki_ksztalcenia_18_19

dlaczego_lo

facebook

youtube

wykaz_podrecznikow

nasza_szkola

mche

modernizacjaii

mistrzowie_w_zawodzie

erasmus+

mche

ewd

ewaluacja

edu

ted

stowarzyszenie edukacyjne szansa

warsztaty_szkolne

szczesliwy_numerek

mlodzimlodym

bez_barier