WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH
Wpisany przez krakowska   

 

Dnia  14 września br. klasy: I LO, I TOT oraz I TG z wychowawcami mgr Małgorzatą Jaszczur, mgr Mariuszem Lasotą oraz mgr Małgorzatą Makowiec,  wzorem ubiegłych lat udali się na wycieczkę integracyjną na Jamną oraz do Bukowca.

O godzinie 8 zostaliśmy podzieleni na 2 grupy i kolejno wyjechaliśmy busem spod szkoły.  Jedna z grup wyszła pieszo na wzgórze jamneńskie, natomiast druga wyjechała. Chętne osoby mogły udać się do miejscowego Kościoła pw. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na krótką modlitwę. Następnie wyruszyliśmy szlakiem turystycznym do rezerwatu Diable Skały. Tam wśród sprzyjających warunków przyrodniczych pokonywaliśmy kolejne kilometry i przez kilka godzin wędrowaliśmy szlakiem wśród łąk i lasów rozmawiając oraz lepiej się poznając. Nie zabrakło osób, które postanowiły pozbierać napotkane grzyby, których tam nie brakowało.

Bukowiec to miejscowość, gdzie zobaczyliśmy Diablą Dziurę- największą jaskinię Pogórza Rożnowskiego. Kolejnym punktem naszej wyprawy był tamtejszy kościół.

Wyjazd został zwieńczony wspólnym ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek. O godzinie 13.30 zakończyliśmy nasz rajd integracyjny i wróciliśmy busem pod szkołę. Wyjazd uważamy za bardzo udany. Choć wróciliśmy zmęczeni to z dobrymi humorami i nowo zawartymi znajomościami. Postawiony cel został zrealizowany.

Jakub Tabiś kl. I LO