ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W ZSP W ZAKLICZYNIE
Wpisany przez krakowska   

 

Światowy Dzień Turystyki to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września od 1979r. ustanowione przez UNWTO (Światową Organizację Turystyki), do której Polska należy od 1975r.

Tegoroczna trzydziesta edycja odbyła się pod hasłem "Świętując różnorodność". Jak poinformowała Polska Organizacja Turystyczna „celem licznych spotkań, które odbędą się w ramach tego święta będzie również przedstawienie, jak znaczący wpływ wywiera turystyka na wszystkie sfery działalności ludzkiej - społeczną, polityczną, gospodarczą i kulturową, a także zwrócenie uwagi na jej rolę w promowaniu wyższych standardów życia.”

W tym roku w naszej szkole nauczyciele przedmiotów turystyczno-geograficznych zorganizowali konkurs o tematyce turystycznej. Spora grupa, bo licząca 25 uczniów kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej identyfikowała atrakcje turystyczne na mapie konturowej Polski oraz przedstawiała atrakcyjność turystyczną swego regionu.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i udowodnili, iż ich region to miejsce stwarzające warunki to uprawiania wielu różnych form turystyki. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

1.Paulina Burnat (klasa III TTM)
2.Weronika Stanuch (klasa III TTM)
3.Weronika Ludwa (klasa IV TTM)

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki już niebawem w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem z grupy trzask, który zaprezentuje wyprawę do  Islandii.

Nauczyciele przedmiotów
turystyczno-geograficznych