KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE EUROPEJSKIM!
Wpisany przez krakowska   
 

W dn. 10.10.2018r. odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród w konkursie „ Europa in der Schule”.
 
Z przyjemnością chciałabym poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły: Mateusz Budzyn - ucz.kl. 2 TBG  oraz Klaudia Nieć- ucz. kl. 3 LO zostali laureatami konkursu europejskiego. Miło nam było gościć w naszej szkole:p. Burmistrza Miasta -p. Dawida Chrobaka, p. Jerzego Panterę,
p. Jerzego Soskę oraz p. Martę Aleksiewicz. Gośćmi honorowymi byli państwo: Rosemarie i Manfred Däuwel, którzy wręczyli nagrody i dyplomy uczniom szkół podstawowych oraz średnich.
 
Nasza szkoła po raz trzeci odniosła sukces w konkursie plastycznym, który skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół. To już 65 edycja konkursu, który ma na celu propagowanie integracji europejskiej. Hasłem przewodnim  tegorocznego konkursu była myśl: „ Denk mal - worauf baut Europa?”.
 
Organizatorzy konkursu ufundowali laureatom tygodniowy pobyt w Niemczech w dn.02.09.- 08.09.2018r. w  Bad Marienberg. Młodzież z kilku krajów UE uczestniczyła w warsztatach pod hasłem: „Cool culture - sharing heritage”, zwiedziła ten region Niemiec i doskonaliła swoje umiejętności językowe.  
 
Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i zapraszam do udziału w następnej 66 edycji konkursu.

mgr Sylwia Brach