OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ”
Wpisany przez krakowska   
 

W dniu 15 listopada 2018 roku 14 uczniów naszej szkoły: pięciu z klasy 3 LO i dziewięciu z klasy 4 TB wzięło udział W IV EDYCJI KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO Z MATEMATYKI  „APOLONIUSZ” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie Ci postanowili sprawdzić swoje umiejętności
i wiadomości z matematyki przed czekającym ich w tym roku szkolnym egzaminem maturalnym.

Do rozwiązania otrzymali zadania zamknięte i otwarte obejmujące cały materiał przewidziany do zrealizowania w liceum ogólnokształcącym i technikum. Wyniki będą w styczniu. W konkursie za błędnie podaną odpowiedź w zadaniach zamkniętych traciło się 1 punkt, a w zadaniach otwartych aż dwa punkty. Zadania rozwiązywać należało bez tablic matematycznych!!!
Gratuluję odwagi wszystkim, którzy zgłosili się do konkursu. Na maturze będą łagodniejsze zasady: tablice i o odejmowaniu punktów za błędne odpowiedzi można zapomnieć:)

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach matematycznych w drugim semestrze.
 
mgr Małgorzata Jaszczur