ŚWIĘTO SZKOŁY
Wpisany przez krakowska   
   
 
Tegoroczne obchody Święta Szkoły miały charakter patriotyczny. Podczas uroczystości Dyrektor ZSP – pan Krzysztof Małek przybliżył zebranym okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, podkreślił również zasługi wybitnych postaci, których działalność wpłynęła na przyspieszenie tego procesu. Zebrani goście wygłosili okolicznościowe mowy, a Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn – pan Dawid Chrobak podarował Szkole flagę od Prezydenta RP.
Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu przedstawiono nowy Samorząd Uczniowski, a młodzież klas pierwszych oraz uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie. Wręczono również dyplomy stypendystom oraz nagrody zwycięzcom konkursów ortograficznego
i oratorskiego. Przeżycia Polaków, świadków odzyskania przez Polskę niepodległości, przybliżyła część artystyczna, a doniosłość tego wydarzenia podkreślił wykonany przez uczniów polonez. Ważnym punktem uroczystości było wprowadzenie do Galerii Wielkich Polaków postaci Ignacego Jana Paderewskiego. Społeczność szkolna odśpiewała także kilka pieśni patriotycznych, a o godzinie 11:11 – hymn narodowy. Uczestnicy uroczystości mogli również obejrzeć dwie wystawy: „Dzięki nim jesteśmy wolni” oraz „Z Małopolski ku Niepodległej - I. J. Paderewski".
mgr Marta Bil