ŚWIĄTECZNE WARSZTATY CUKIERNICZE
Wpisany przez krakowska   
WARSZTATY CUKIERNICZE
Z UDZIAŁEM UCZNIÓW 3 KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ZAKLICZYNA


4 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie  na Warsztatach Szkolnych gościliśmy uczniów 3 klasy ZSPiG w Zakliczynie. Odwiedziło nas 16 małych gości wraz wychowawcą panią Grażyną Ogonek. Przybyłych gości serdecznie przywitał dyrektor ZSP Zakliczyn Krzysztof Małek.

Warsztaty rozpoczęły się od pogadanki ks. Stanisława Treli na temat genezy i znaczenia w naszym życiu Świąt Bożego Narodzenia. Ks. Stanisław w bardzo przystępny sposób opowiadał dzieciom o narodzinach Jezusa Chrystusa i symbolach świątecznych. Duże zainteresowanie wzbudziła też pogadanka o Świętym Mikołaju.

Po tym duchowym wstępie dzieci wraz z uczniami 1B, 2B i 3A przystąpili do wypieku i lukrowania ciasteczek świątecznych. Po podziale na grupy uczestnicy warsztatów  zajęli się wyrobem ciasta, wycinaniem ciastek, wypiekiem oraz lukrowaniem. Jedna z grup próbowała sił przy wycinaniu kwiatków z masy cukrowej. Praca szybko pochłonęła zarówno naszych małych gości  jak i młodzież naszej szkoły. Widać było duże zaangażowanie w powierzone im zadania, a uśmiech na twarzach to dowód że sprawiało im to dużo radości i przyjemności.  W czasie zajęć, dało się zauważyć  szybko postępującą  integracje młodzieży naszej szkoły z dzieciakami.

Warsztaty cukiernicze cały czas obserwował przybyły z Laponii Święty Mikołaj, oraz Anioł który był pomocnikiem Świętego Mikołaja. Na zakończenie warsztatów Święty Mikołaj po sprawdzeniu czy dzieci były grzeczne wręczył prezenty. Odbyła się też sesja zdjęciowa .

Po wizycie Świętego Mikołaja, dzieci pod kierunkiem wychowawcy  zaśpiewały kilka pięknych kolęd, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Na zakończenie warsztatów cukierniczych wszystkim dzieciom okolicznościowe dyplomy wręczył  dyrektor Krzysztof Małek. Dzieciaki  z dumą odbierały swoje wyróżnienia. Rozstania są zawsze trudne, tak było i w tym przypadku, ale rozstawaliśmy się w przekonaniu że spotkamy się ponownie za rok.

Organizatorzy warsztatów serdecznie dziękują osobom które udzieliły nam pomocy,  są to: Bogdan Jaszczur i Andrzej Murczek. Specjalne podziękowanie kierujemy również do pani Anny Mielec za bezpłatne wypożyczenie strojów świątecznych .

Szczególne podziękowania należą się młodzieży z klas gastronomicznych która brała czynny udział w przygotowaniach i czasie w czasie warsztatów cukierniczych.
 
Tomasz Owca