Sindelfingen
Wpisany przez krakowska   

 

 

Sindelfingen to 60 tysięczne miasto w południowo-zachodnich Niemczech, położone niedaleko Stuttgartu, stolicy landu Badenia-Wirtemberga i pieknego Schwarzwaldu.

W tym mieście przeszłość i teraźniejszość łącza się tworząc miejsce pełne kontrastów. W centrum odnajdziemy wiele śladów średniowiecza, domy o architekturze szkieletowej tzw. fachwerk, pochodzące jeszcze a XV wieku, wąskie uliczki, bazylikę Św. Marcina (jeden z najstarszych kościołów romańskich tego regionu).

Współczesna strona miasta jest żywa i innowacyjna. Sindelfingen jest siedzibą znanych na całym świecie przedsiębiorstw, to ważne centrum technologii i produkcji. Światowej sławy firma DaimlerCrystler nie tylko produkuje tu wielką część swoich samochodów osobowych, ale ma tutaj także swoje nowe centrum naukowo-badawcze.