ZMIENIAMY SZKOŁĘ… DLA CIEBIE, DLA MNIE, DLA NAS! CZ. 2

Opublikowano: piątek, 26 luty 2021

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2020_2021_zmieniamy_szkole_zmieniamy_szkole_cz_2_2.JPGW XXI w. nękają społeczeństwo różnego rodzaju plagi, które powodują poważne konsekwencje zdrowotne, m.in.: zaburzenia metaboliczne, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, kostnego czy płciowego, często wpływają na zdrowie psychiczne.  Wiele  chorób  powodują: nieodpowiedni tryb życia, braku ruchu czy złe nawyki żywieniowe. Nasi uczniowie  wyznają zasadę głoszącą, że dobre odżywianie nie jest związane z dużą ilością przyjmowanego pokarmu, ale z tym jakie produktu wybieramy oraz gdzie i w jakiej atmosferze spożywamy posiłki.  Szkolna jadalnia jest dobrym przykładem jej realizacji. Ostatnio została wyposażona w nowoczesne, estetyczne stoliki i krzesła.

W czasie nauczania stacjonarnego zawsze pełna życzliwych osób, jest doskonałym miejscem do zaspokojenia głodu. O tym jak komponować dietę przypomina namalowana na ścianie piramida żywienia, wykonana przez uczennicę kl. 2ttg Magdalenę Kozik, którą dzielnie wspierał jej Tato- Maciej. Jak mówi opiekun pracowni – pan Tomasz Owca: „Ta sala to dowód, że jesteśmy szkołą XXI wieku, w takich warunkach wszystko lepiej smakuje...” Warto sprawdzić!

zmieniamy_szkole_cz_2 zmieniamy_szkole_cz_2 zmieniamy_szkole_cz_2 zmieniamy_szkole_cz_2
zmieniamy_szkole_cz_2