ZSP W ZAKLICZYNIE – SZKOŁĄ NOWYCH TECHNOLOGII
Wpisany przez krakowska   
 
 
27 kwietnia 2012 roku 18 uczniów naszej szkoły (1LOA – 11, 2LOA – 5, 3TH – 1, 2TB - 1) uczestniczyło w szkoleniu w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii (SNT). Podczas prelekcji z elementami warsztatów uczniowie zdobyli najnowszą wiedzę informatyczną i uzyskali dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich.

W bardzo ciekawy i interesujący sposób warsztaty przeprowadził Pan Krzysztof Borowiak - Trener "Szkoły Nowych Technologii" Microsoft, Członek Grupy PUT.NET, Ruchu Projektantów Gier i Akademii Nauk Sztucznej Inteligencji na Wydziale Informatyki UAM w Poznaniu.

Program szkolenia obejmował: programowanie Windows Phone, HTML 5, Usługi Live i tworzenie stron internetowych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, wykazali się dużą znajomością tematyki warsztatów, co zauważył sam Trener SNT.

Każdy uczeń, który wziął udział w warsztatach, może zgłosić swoje rozwiązanie do konkursu „High School Tech Hero” (odpowiednik konkursu dla studentów Microsoft Imagine Cup) – do czego gorąco zachęcam. W konkursie można zdobyć cenne nagrody!

W ramach pojektu SNT, do którego został zakwalifikowany ZSP w Zakliczynie (jedna z 500 szkół SNT) –  22 marca 2012 roku również nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pana Krzysztofa Kandefera – edukatora Szkoły Nowych Technologii.

Nauczyciele poznali nowoczesne narzędzia umożliwiające prowadzenie zajęć, zdobyli wiedzę na temat nowych kierunków w edukacji: internetowych platform edukacyjnych, programów dla szkół, elektronicznych podręczników.

W czerwcu 2012 roku nauczyciele, którzy wzięli udział w szkoleniu otrzymają certyfikaty Szkoły Nowych Technologii Partnerów strategicznych Microsoft i WSiP w ramach międzynarodowego programu Partners in Learning.
 
mgr Urszula Krakowska - opiekun projektu SNT