PROGRAM "AKTYWNA TABLICA" W ZSP

Opublikowano: poniedziałek, 06 grudzień 2021

Od października 2020 r. realizowana jest kolejna edycja rządowego  programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

Program zakłada zakup sprzętu i nowoczesnych pomocy dydaktycznych (np. laptopów, tablic interaktywnych, projektorów, interaktywnych monitorów dotykowych) niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno—komunikacyjnych. Z przyjemnością informujemy o uzyskaniu akceptacji wniosków złożonych przez naszą szkołę!

Dofinansowanie otrzymały:

- Technikum w ZSP w Zakliczynie na zakup 2 interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. (Wartość zadania: 17500,00 w tym przyznane dofinansowanie: 14000,00 zł);

- Liceum Ogólnokształcące w ZSP w Zakliczynie na zakup 2 interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. (Wartość zadania: 17500,00 w tym przyznane dofinansowanie: 14000,00 zł).

Zadanie będzie realizowane do dnia 31 grudnia 2021 roku.

Zadanie jest finansowane ze środków publicznych otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa.

Ogólna wartość przyznanej dotacji i zawartej przez Powiat Tarnowski umowy dotacji z Wojewodą Małopolskim na realizację programu „Aktywna tablica” wynosi 290 515,00 zł. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu organu prowadzącego szkołę. (KM)