PODSUMOWANIE PROJEKTU BĄDŹ EKO IV

Opublikowano: wtorek, 18 październik 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_Podsumowanie_projektu_badz_eko_iv_000.JPGW okresie od 16 maja do 14 października 2022r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie realizowano działania w ramach projektu „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych u uczniów IV” z zakresu edukacji ekologicznej, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Uczniowie uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach ekologicznych:

• Akcja Sprzątanie Świata
  • Akcja Nakrętka
  • Akcja „Włącz Eko-Działania”
  • Akcja Zielona Szkoła
  • Wykład prowadzony przez przedstawiciela Parków Krajobrazowych
  • Wykład prowadzony przez przedstawiciela Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnowie
  • Konkurs fotograficzny „Barwy Powiatu Tarnowskiego”
  • Konkurs plastyczny „Drugie życie odpadów”
  • Konkurs „Quiz ekologiczny – wielkoformatowa gra planszowa”.

Ponadto 10 uczennic z klasy licealnej miało możliwość wzięcia udziału w 10 godzinnych zajęciach, podczas których, poszerzyły one wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody w powiecie tarnowskim. Przeprowadzano szereg doświadczeń chemicznych w tematyce Ochrony Środowiska. Podsumowaniem zajęć był udział w wyjeździe edukacyjno-rekreacyjnym do Ośrodka Edukacji Ekologicznej na terenie Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego w gminie Rzepiennik Strzyżewski oraz Parku Zdrojowego i Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach.

Uroczyste zakończenie projektu miało miejsce 12 października br. Podczas akademii uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali wartościowe nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Poszerzanie wiedzy ekologicznej jest bardzo ważnym aspektem w życiu młodych ludzi, gdyż to od nich w dużej mierze zależy jak w przyszłości będzie wyglądać nasza planeta. Prowadzone działania pozwoliły podnieść świadomość ekologiczną młodzieży i zrozumieć znaczenie słów Bądź EKO - BĄDŹ DOBRY DLA WSZYSTKICH. (WN)

Podsumowanie_projektu_badz_eko_iv  Podsumowanie_projektu_badz_eko_iv  Podsumowanie_projektu_badz_eko_iv  Podsumowanie_projektu_badz_eko_iv