W ZSP W ZAKLICZYNIE PODNOSIMY ŚWIADOMOŚĆ I DBAMY O ZDROWIE NASZYCH UCZNIÓW

Opublikowano: piątek, 21 październik 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_w_zsp_podnosimy_swiadomosc_i_dbamy_o_zdrowie_01.jpgW ramach współpracy z instytucjami naukowymi podjęliśmy współpracę w ramach dwóch projektów:

Ogólnopolskim - uczestniczymy w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa „ESA dla OSE – 1200 czujników smogu” w ramach której mamy możliwość monitorowania bieżącego stanu powietrza wokół szkoły. W ramach projektu wspólnie podejmujemy działania na rzecz poprawy jakości powietrza prowadząc zajęcia edukacyjne wśród młodzieży i dorosłych. Projekt realizowany jest przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Wojewódzkim - uczestniczymy w projekcie monitorowania tła promieniowania w Małopolsce w ramach współpracy z Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.

W ramach tej współpracy na terenie szkoły dokonujemy pomiarów dawek promieniowana jonizującego tj. tła naturalnej radioaktywności za pomocą dawkomierzy termoluminescencyjnych (TLD). (RR)

w_zsp_podnosimy_swiadomosc_i_dbamy_o_zdrowie  w_zsp_podnosimy_swiadomosc_i_dbamy_o_zdrowie  w_zsp_podnosimy_swiadomosc_i_dbamy_o_zdrowie