25. MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_targi_ksiazki_01.jpg27 października, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie wyruszyła na Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa. Ponieważ rok 2022  jest poświęcony epoce romantyzmu, myślą przewodnią tegorocznych targów były słowa Kordiana -  bohatera dramatu Juliusza Słowackiego:

"Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba..."

W grupie uczniów ZSP Zakliczyn znaleźli się przedstawiciele z klas liceum, technikum i szkoły branżowej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było wybrać się na targi. Bogata oferta wydawnicza i promocyjne ceny sprawiały, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A było w czym wybierać. Literatura piękna, faktu, religijna, naukowa i popularnonaukowa, kryminały, thrillery, literatura dziecięca i młodzieżowa, young adult, fantastyka, komiksy i gry planszowe- to tylko część propozycji.

Jak podali organizatorzy w największym literackim wydarzeniu w kraju udział wzięło 470 wystawców, ponad 45 000 odwiedzających i prawie 1000 autorów. a wśród nich m.in. Joanna Balicka, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Jacek Dehnel, Petra Dvořákova, Anna Gacek, Ałbena Grabowska, Katarzyna Grochola, K. N. Haner, Mirosław Hermaszewski, Aneta Jadowska, Joanna Jax, Martyna Keller, Michał Kępa, Marek Krajewski, Grzegorz Lato, Roma Ligocka, Jacek Małecki, Marcin Meller, Krystyna Mirek, Aleksandra Negrońska, Marek Niedźwiedzki, Rafał Olbiński, Maria Peszek, Katarzyna Puzyńska, Cora Reilly, Szczepan Twardoch, Krzysztof Wielicki, Magdalena Witkiewicz, Marek Zychla.

Targi książki to doskonała okazja do tego, aby przekonać się, jak wiele osób jest wciąż zainteresowanych słowem pisanym. Tłumy czytelników odwiedzających corocznie w ostatnich dniach października Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO w Krakowie świadczą o tym, że w dobie dominacji technologii cyfrowych książki nie straciły na wartości – wręcz przeciwnie. (AL-Ś)

Obszerna relacja z tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie znajduje się na stronie: https://www.ksiazka.krakow.pl/pl/

targi_ksiazki  targi_ksiazki