WYCIECZKA DO ZAKŁADU KARNEGO W TARNOWIE

Opublikowano: niedziela, 28 maj 2023

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_wycieczka_do_zk_w_tarnowie_008.jpgDnia 16.05.2023 roku uczniowie klasy 1tbm oraz 3LO wraz z opiekunami p. Rafałem Radźko, Dawidem Kosakowskim, Urszulą Krakowską i Ewą Potępą brali udział w wycieczce do Zakładu Karnego w Tarnowie. W ramach projektu „W służbie prawu” wysłuchali prelekcji dotyczącej odpowiedzialności karnej, zapoznali się ze specyfiką pracy w Służbie Więziennej. Poznali możliwość ewentualnej pracy wraz ze ścieżką kształcenia oraz formą awansu w zakładzie penitencjarnym.

Kolejna część wycieczki oceniana przez uczniów jako najbardziej interesująca to zwiedzanie zakładu karnego. Uczniowie poznali różne miejsca, m. in. spacerniak, kaplicę, świetlicę, zobaczyli jak wyglądają cele oraz codzienne życie więźniów. Dowiedzieli się jakie są różnice między odbywaniem kary w zakładzie typu zamkniętego od półotwartego.

Wycieczka ta niewątpliwie pozostanie w pamięci naszych uczniów i  będzie swego rodzaju również lekcją wychowawczą by nie znaleźć się w tym miejscu. (RR)

wycieczka_do_zk_w_tarnowie wycieczka_do_zk_w_tarnowie wycieczka_do_zk_w_tarnowie wycieczka_do_zk_w_tarnowie
wycieczka_do_zk_w_tarnowie wycieczka_do_zk_w_tarnowie