ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU „MÓJ ROZWÓJ – MOJA PRZYSZŁOŚĆ II”

Opublikowano: wtorek, 27 czerwiec 2023

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_zakonczenie_projektu_moj_rozwoj_moja_przyszlosc_ii_1.jpgOd roku szkolnego 2020/2021 do 2022/2023 w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie realizowany był projekt „Mój rozwój – moja przyszłość II” współfinansowany w ramach Działania 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu realizowane były zajęcia dla uczniów:

• zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego, służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia uczniów mających trudności w spełnieniu wymagań edukacyjnych, wynikających z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla danego etapu edukacyjnego,
  • zajęcia rozwijające z geografii, biologii i informatyki, służące rozwijaniu talentów uczniów wykazujących predyspozycje w zakresie kompetencji kluczowych z przedmiotów przyrodniczych i informatycznych,
  • koła zainteresowań, służące rozwijaniu zainteresowań oraz rozbudzaniu pasji naukowych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych z przedmiotu przedsiębiorczość i fizyka VR,
  • doradztwo zawodowe (zajęcia grupowe i indywidualne), służące wspieraniu uczniów w procesie przygotowania do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu, z uwzględnieniem ich zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji zawodowych oraz informacji na temat systemu edukacji i rynku pracy.
  • zajęcia poza szkołą i poza lekcjami – wyjazdy edukacyjne do Zakopanego z języka angielskiego i biologii – uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej programu szkoły, rozwinięcie umiejętności  komunikacyjnych, współpracy w grupie i z opiekunem.

Formy wsparcia dla nauczycieli:

• szkolenie: obsługa tablicy interaktywnej,
  • szkolenie:  wykorzystanie narzędzi cyfrowych w uczeniu,
  • szkolenia z wykorzystania VR i AR na zajęciach,
  • szkolenie: „Rozwijanie umiejętności uczenia się wśród uczniów”.

W ramach realizacji projektu powstała nowoczesna baza dydaktyczna do nauki: matematyki, języka angielskiego, informatyki, biologii, geografii, przedsiębiorczości i zajęć z doradztwa zawodowego, a budynek  szkoły został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zamontowana została winda, platforma do transportu osób na wózku inwalidzkim. (GŻ)

zakonczenie_projektu_moj_rozwoj_moja_przyszlosc_ii zakonczenie_projektu_moj_rozwoj_moja_przyszlosc_ii zakonczenie_projektu_moj_rozwoj_moja_przyszlosc_ii