UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY WYRÓŻNIONY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „MÓJ ARSENAŁ”
Wpisany przez krakowska   

 

W środę 4 marca 2015r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas uroczystej gali uświetnionej obecnością Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wręczone zostały nagrody dla laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego „Mój Arsenał”. Wśród osób wyróżnionych znalazł się reprezentant naszej szkoły - Daniel Tabiś, uczeń klasy 1 LO a.

Konkurs, nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, został ogłoszony przez Stowarzyszenie Szarych Szeregów oraz Związek Harcerstwa Polskiego z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 72. rocznicy Akcji pod Arsenałem. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży dewizy Szarych Szeregów – idei braterstwa i służby Ojczyźnie. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybrano 13 najlepszych i przyznano 3 równorzędne nagrody oraz 10 równorzędnych wyróżnień.

Na zakończenie wypowiedź wyróżnionego w konkursie Daniela Tabisia: W czasie tej niezwykłej uroczystości Prezydent Bronisław Komorowski podziękował za zainteresowanie konkursem oraz za pamięć o bohaterach II wojny światowej - członkach Szarych Szeregów. Swoją obecnością zaszczycili wszystkich zgromadzonych młodsi koledzy „Rudego”, „Zośki” i „Alka”, którzy opowiedzieli o swoich wojennych doświadczeniach. Dzięki temu mogliśmy usłyszeć o tym, jak młodzi ludzie przeżywali, każdy inaczej, czasy hitlerowskiej okupacji.

mgr Marta Bil


Więcej informacji o konkursie znaleźć można na niżej wymienionych stronach:


Polska Agencja Prasowa

Onet.pl

Kancelaria Prezydenta RP

Dzieje.pl

udskior.gov.pl

Lista wszystkich nagrodzonych

Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród