NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowano: piątek, 17 listopad 2023

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2023_2024_Narodowe_Swieto_Niepodleglosci_000.JPG„Wciąż jest potrzeba nieustającej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je uczciwość, ofiarność, szacunek i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”.

Jan Paweł II.

Narodowe Święto Niepodległości jest szczególnym i ważnym dniem. Przypomina nam o wydarzeniach historycznych, które doprowadziły do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli, a wielkie dzieło „Ojców Niepodległości” uświadamia nam, jak ważne są słowa: Wolność, Niepodległość, Ojczyzna.

W sobotę 11 listopada uczestniczyliśmy w rocznicowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęliśmy w kościele pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie, modląc się wspólnie ze społecznością naszego miasta o pomyślność naszej Ojczyzny. Po mszy z dumą przeszliśmy ulicami Zakliczyna na rynek, gdzie przed pomnikiem poświęconym poległym i pomordowanym za wolność Ojczyzny w latach 1944 – 1956 odśpiewaliśmy hymn państwowy i wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień. Wspólnie złożyliśmy wiązanki kwiatów, które były hołdem dla naszych przodków walczących o wolną, niepodległą Polskę, i zapaliliśmy znicze - „światełka wolności”, dziękując za odzyskanie niepodległości. Dopełnieniem obchodów Święta Niepodległości było uroczyste wręczenie statuetek zwycięzcom Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych Powiatu Tarnowskiego i Gminy Zakliczyn, który odbył się 10 października b.r. Gospodarzem turnieju była nasza szkoła i zdobyła I miejsce w kategorii prezentacji pocztów, znajomości zasad musztry i ceremoniału szkolnego ze sztandarem. Szkołę reprezentował zespół w składzie: Anna Wieloszyńska, Oliwia  Mikołajczyk i Krystian Ziółkowski. Natomiast w kategorii wiedzy o symbolach narodowych Polski - I miejsce zdobyła Justna Jankoś, a II miejsce zajęła Natalia Stanuszek. Uczniowie są reprezentacją Pocztu Sztandarowego Szkoły. Gratulujemy wzorowej postawy. (MS)

Więcej informacji na stronie zakliczyninfo.pl

Narodowe_Swieto_Niepodleglosci Narodowe_Swieto_Niepodleglosci Narodowe_Swieto_Niepodleglosci Narodowe_Swieto_Niepodleglosci
Narodowe_Swieto_Niepodleglosci Narodowe_Swieto_Niepodleglosci