KONKURS „ODKRYJ TURYSTYCZNĄ STRONĘ SWOJEJ OKOLICY”

Opublikowano: poniedziałek, 04 marzec 2024

Odkryj swoją okolicę29 lutego 2024 r. odbył się  w naszej szkole konkurs „Odkryj turystyczną stronę swojej okolicy” zorganizowany przez ZSP w Zakliczynie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn – Dawida Chrobaka.

Konkurs polegał na zaprezentowaniu w ciekawy sposób unikalnych walorów turystycznych, przyrodniczych i antropogenicznych swojej okolicy i był skierowany do uczniów szkół podstawowych gminy Zakliczyn i gmin ościennych.

Ideą konkursu było rozbudzenie zainteresowania własnym regionem oraz chęci poznania historii, kultury, dziedzictwa, walorów naturalnych i atrakcji turystycznych regionu oraz lokalnych miejscowości, a także popularyzacja regionu i gminy, jako miejsca atrakcyjnego dla mieszkańców i turystów oraz propagowanie twórczej inwencji i samodzielnego kreatywnego myślenia wśród młodzieży szkół podstawowych.

Prezentacja prac oceniana była przez jury w składzie:

1. Pani Urszula Krakowska – wicedyrektor ZSP w Zakliczynie
  2. Pani Magdalena Tomasik – przewodnik beskidzki z PTTK Oddziału Ziemi Tarnowskiej
  3. Pan Janusz Flakowicz – nauczyciel, przewodnik górski beskidzki, właściciel Agencji Turystyki Aktywnej w Zakliczynie.

Werdyktem jury wyłoniono 3 miejsca:

1. Zuzanna Szubin - ZSPiP w Filipowicach
  2. Nikodem Góral - ZSPiP w Filipowicach
  3. Diana Salamon - ZSPiP w Filipowicach

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, liczne nagrody rzeczowe oraz bony upominkowe. Warto wspomnieć, że nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, PTTK oddział Ziemi Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „SZANSA” w Zakliczynie za co serdecznie dziękujemy.

Ciekawym akcentem tegorocznego konkursu było zaprezentowanie przez uczniów technikum organizacji turystyki naszej szkoły reportażu o atrakcyjności turystycznej Zakliczyna i jego najbliższych okolic.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom oraz podjęcie tego wyzwania, a także opiekunom za przygotowanie do konkursu.

Odkryj swoją okolicę  Odkryj swoją okolicę  Odkryj swoją okolicę  Odkryj swoją okolicę
 Odkryj swoją okolicę  Odkryj swoją okolicę

Mamy nadzieję, że spotkamy się w kolejnych edycjach konkursu.