NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Opublikowano: czwartek, 07 marzec 2024

0001 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest wyrazem hołdu dla żołnierzy niezłomnych, zwanych też żołnierzami drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezachwianej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych. Uczniowie szkolnego pocztu sztandarowego naszej szkoły w składzie: Oliwia Mikołajczyk, Ania Wieloszyńska, Kasia Toboła, Oliwia Czop, Dawid Styczeń i Krystian Ziółkowski, aktywnie włączyli się w uroczystości gminne i obchody upamiętniające żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, które odbyły się w piątek 1 marca w Rudzie Kameralnej i w niedzielę 3 marca w Zakliczynie. (MS)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystych obchodów.

Narodowy Dzień Pamięci  Narodowy Dzień Pamięci  Narodowy Dzień Pamięci  Narodowy Dzień Pamięci