CENTRUM NAUKI KOPERNIK W ZSP!
Wpisany przez krakowska   

Dlaczego pomidor jest czerwony?
Dlaczego w samochodach sportowych montujemy lekkie aluminiowe felgi?
Czy o wszystkim decyduje przypadek?
 


Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu, uczestnicy zajęć w hali sportowej naszej szkoły dowiedzieli się, jak powstaje film, jak udowodnić twierdzenie Pitagorasa; sprawdzili swoją pamięć, szybkość reakcji oraz próbowali oszukać zmysły. Przeprowadzano doświadczenia z zakresu fizyki, poznano tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystano matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów oraz mobilnego laboratorium z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.
 
Angażujące uczniów eksperymenty, łączenie nauki i zabawy, to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy.
 
Projektu Naukobus jest realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik.
 
Wybór ZSP w Zakliczynie na miejsce mobilnej wystawy potwierdził wysoką pozycję szkoły w środowisku nie tylko lokalnym, ale i regionalnym. Zainteresowanie sporej liczby mediów wskazuje na doniosłość przedsięwzięcia.
 
W spotkaniu uczestniczyli Roman Łucarz – starosta tarnowski, Grzegorz Kądzielawski – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz szef gabinetu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Dawid Chrobak – burmistrz Zakliczyna.
 Krzysztof Małek