CZEGO SIĘ JAŚ NIE NAUCZY, TEGO JAN NIE BĘDZIE UMIAŁ…
Wpisany przez krakowska   
 

28 września na zakliczyńskim Rynku Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych wraz Ochotniczą Strażą Pożarną zorganizowała akcję promującą zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Flashmob przeprowadzony jednocześnie w 10 krajach europejskich, obserwowała licznie zgromadzona grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej, które następnie same mogły poćwiczyć na swoich pluszowych zwierzakach „pierwszą pomoc”.

W przedsięwzięciu uczestniczyła również młodzież naszej szkoły prezentując symulator zderzeń oraz dachowania. Zgromadzeni mogli zobaczyć oraz poczuć jak człowiek reaguje w momencie zderzenia lub niekontrolowanego ruchu pojazdu. Celem akcji było zwrócenie uwagi jak bardzo istotna jest umiejętność udzielenia pomocy poszkodowanym oraz podkreślenie znaczenia właściwych zachowań uczestników ruchu drogowego.
Krzysztof Małek