NOC NAUKOWCÓW 2017 W TARNOWIE
Wpisany przez krakowska   
 

Nauka nie musi oznaczać nudy i siedzenia w czterech ścianach! Takiego zdania byli zapewne mgr Rafał Radźko, mgr Monika Mrzygłód i mgr Bernadeta Krupa, zabierając uczniów naszej szkoły na Małopolską Noc Naukowców w piątek 29 września.

Nasza grupa licząca czterdzieści sześć osób odwiedziła I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego, III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową.
Młodzież mogła obserwować oraz być czynnym uczestnikiem wielu doświadczeń, zabaw i łamigłówek z dziedzin chemii, matematyki, biologii i fizyki. Niektóre tak bardzo ich wciągnęły, że kliku uczniów nie miało nawet ochoty odchodzić od stoisk i stawiać się na miejsce zbiórek punktualnie!
Uczniowie mieli m. in. szansę  wzięcia udziału w konkursie o Janie Szczepaniku, jak również  mogli zobaczyć na czym polega załamanie światła czy barwienie kwiatów. Badali  także  przez mikroskop mózg myszy.

Noc Naukowców była świetną okazją dla uczniów do  poznania nauk ścisłych z zupełnie innej strony niż ta, z którą stykają się na co dzień w szkolnych ławkach. Tańczące płomienie, doświadczenia z ciekłym azotem czy choćby trzymanie patyczaka na pewno nie należą przecież do codzienności nastolatków.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zapewne ten wyjazd wniósł w ich życie całkowicie inne spojrzenie na nauki ścisłe, które sprawiają większości uczniów wiele problemów. Organizatorem wyjazdu był mgr Rafał Radźko.


Natalia Nawalaniec
Uczennica klasy I LO