WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH UCZENNIC!
Wpisany przez krakowska   
 

10 października 2017r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego: Agnieszka Szczecina, Kinga Kołodziej i Wiktoria Ludwa zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Pokazały nie tylko swój kunszt artystyczny, ale także talent aktorski. Oczywiście w kategorii artystycznej: recytacja zdobyliśmy I MIEJSCE, a w kategorii: poezja śpiewana otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i pamiątkowe gadżety. Finał X Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA, odbędzie się 26 października 2017 r. w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.
 
Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” przeprowadzany był w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorami są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów. Dla powiatu tarnowskiego eliminacje do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Wzięło w nich udział 72 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego.
 
Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oraz Anna Rąpała (M-GBP w Żabnie), oceniali uczniów szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych w kategorii artystycznej: recytacja.
 
Komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej), Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) oraz Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie), przesłuchali uczestników Turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana.
mgr Maria Soska